PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Darmowa aplikacja mobilna nauczy dzieci dbać o zęby

Autor: miro • Źródło: ms
07-12-2016, 11:19
Darmowa aplikacja mobilna nauczy dzieci dbać o zęby Gra dla dzieci ucząca myć zęby
Uczenie dziecka dbania o zęby, wymaga cierpliwości i konsekwencji, a więc musi być męczące i żmudne? Niekoniecznie. Udowadnia to aplikacja na urządzenia mobilne „Pampiś - Zębowa Przygoda". To jeden z ostatnich projektów, realizowanych w ramach programu „Dzieciństwo bez próchnicy".

Bezpłatna aplikacja mobilna „Pampiś – Zębowa Przygoda” w przyjazny dziecku sposób pomoże opanować m.in. mycie zębów, wybieranie zdrowych przekąsek oraz oswoi z gabinetem dentystycznym.

Aplikacja jest częścią kampanii społecznej „Małe zęby, wielka moc”. Jej przekaz ma uwrażliwić na potrzebę dbania o jamę ustną dziecka już od najmłodszych lat. Gra, poprzez zabawę, pomóc ma w walce z próchnicą. Warstwa edukacyjna aplikacji została połączona z formą wciągającej gry, aby mali użytkownicy mogli przyswajać wiedzę w przystępny dla nich sposób.

Pampiś szuka skarbu Białozębnego
Głównym bohaterem aplikacji jest Królik Pampiś, który kierując się opowieścią swojego dziadka poszukuje skarbu Króla Białozębnego. Rozwiązując kolejne zadania, różniące się poziomem trudności, przechodzi przez poszczególne punkty na mapie swojego miasteczka. Na końcu wędrówki czeka go niezwykła niespodzianka.

Użytkownik ma do dyspozycji również inne zabawy znajdujące się poza główną planszą. Wśród nich jest specjalny instruktaż mycia zębów wykonywany przez Królika Pampisia. Włącza się on zawsze o godzinie, którą rodzice ustawią w aplikacji jako stałą porę porannego i wieczornego szczotkowania. Dzięki temu dziecko dowiaduje się nie tylko, jak prawidłowo myć zęby, ale także może robić to w towarzystwie bohatera gry i widzieć, ile czasu pozostało do końca (instruktaż odmierza 2 minuty).

Za regularne szczotkowanie mały użytkownik otrzymuje nagrody, które może wykorzystać w swoim „wirtualnym ogródku”, który również jest częścią aplikacji. Czego jeszcze uczy Pampiś w grze?

– Zależało nam na stworzeniu kompleksowego rozwiązania, które zgodnie z duchem projektu pokazuje, że dbanie o zęby nie powinno ograniczać się wyłącznie do ich mycia. Stąd w aplikacji znajdziemy również gry uczące wybierania zdrowych produktów, a także oswajające z gabinetem stomatologicznym, pierwszą w nim wizytą, jak i samym dentystą.

W opowieściach poszczególnych postaci dzieci znajdą odpowiedzi na takie pytania jak: dlaczego zęby mleczne wypadają, a także co jest potrzebne do tego, by prawidłowo rosły. Liczymy na to, że aplikacja będzie służyć rodzicom, jako skuteczna pomoc w wyrabianiu dobrych nawyków higienicznych i żywieniowych u dzieci, a także przedłuży żywotność naszego projektu, który w części szkoleniowej dobiegł już końca – mówi Magdalena Sawicka-Adryjanek, specjalista ds. promocji w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”.

POLECAMY W SERWISACH