PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czy tylko potyczki z NFZ przykuwały uwagę Komisji Stomatologicznej NRL? Są wyjaśnienia

Autor: miro • Źródło: ms
14-05-2022, 12:40
Czy tylko potyczki z NFZ przykuwały uwagę Komisji Stomatologicznej NRL? Są wyjaśnienia Łukasz Jankowski: tak, tak, tak będziemy wspierać lekarzy dentystów
Pion stomatologiczny NRL VIII kadencji zajmował się głównie kwestiami kontraktowania z NFZ, to raczej zarzut niż pochwała podejmowanych wysiłków. - To nieprawda, bo w sprawozdaniu Komisji Stomatologicznej NRL potyczki z NFZ zajmują niecałe 6 proc. objętości dokumentu – argumentuje Andrzej Cisło szef Komisji Stomatologicznej NRL minionej kadencji.
  • Czym zajmowała się Komisja Stomatologiczna NRL VIII kadencji, czy tylko sprawami NFZ?
  • Czy nowy prezes NRL stanie murem za sprawami istotnymi dla lekarzy dentystów?
  • Co nowy prezes NRL zrobił dla stomatologów jako prezes ORL w Warszawie? 

Potyczki z NFZ priorytetem KS NRL?

- Powielanie opinii, że izby lekarskie zajmowały się w pionie stomatologicznym głównie kontraktami z NFZ jest szkodliwy, gdyż mit ten, tlący się w świadomości lekarzy dentystów, wzmacnia przekonanie o tym, że - szczególnie młodym stomatologom - nie opłaca się angażować w pracę izby lekarskiej – uznał Andrzej Cisło.

- To nieprawda, że mówiliśmy głównie o kontraktach. Zaledwie 6 proc. objętości 13-stronicowego sprawozdania z prac KS NRL VIII kadencji poświęcone zostało problemom związanym z kontraktowaniem świadczeń na NFZ – argumentował Andrzej Cisło.

Dentyści cierpią z powodu niedostępności do szkolenia podyplomowego  

- Podstawowym problemem lekarzy dentystów jest głęboka niedostępność zarówno systemu specjalizacji jak i jakiekolwiek instytucjonalnego finansowego wsparcia kształcenia podyplomowego i ten problem głównie zajmował czas KS NRL - przekonywał jej szef VIII kadencji.

Andrzej Cisło dopytywał Łukasza Jankowskiego:

Czy masz świadomość tego, że będzie trzeba czasami stanąć murem całą izbą, postawić jej cały autorytet, opowiadając się za tą mniejszością, która nie może się należycie wykształcić?

Czy masz świadomość, że trzeba będzie opowiedzieć się  za tymi młodymi stomatologami, którzy w ciężkich warunkach finansowych nie mogą się wykształcić, bo za wszystko muszą zapłacić?

Czy jesteś gotów takim murem stanąć na czele NRL, murem w rozwiązywaniu kluczowych problemów dla stomatologów?

Współpraca ze stomatologami w ORL w Warszawie  

Łukasz Jankowski odpowiedział konkretnie: tak zdaję sobie z tego sprawę.

Odpowiedź uwiarygodnił działaniami prowadzonymi w ORL w Warszawie, której jest prezesem już II kadencję.

- Przemawiają za mną konkretne rezultaty współpracy w naszej izbie z doktorem Dariuszem Paluszkiem  (wiceprezes ORL w Warszawie i przewodniczący Komisji Stomatologicznej ORL – przyp. red), z którym wielokrotnie pracowaliśmy nad problemami stomatologów.

Potrafiliśmy murem stanąć za lekarzami dentystami, członkami naszej izby. Moje słowa mogą potwierdzić konkretne osoby, delegaci na XV Zjazd Lekarzy

Dentyści mogą liczyć na wsparcie Łukasza Jankowskiego 

Chciałbym żeby lekarze dentyści usłyszeli tę deklarację. Reprezentujemy wspólnotę obojga zawodów. Staniemy za wami murem, poprzemy wasze słuszne dążenia i będziemy was słuchać, tak jak chcemy żebyście wy słuchali nas. Jesteśmy razem. A więc, odpowiadając na wszystkie pytania Andrzeja Cisły, mówię zdecydowane: tak, tak, tak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH