• Trzeba pamiętać, że 80 proc. stomatologów funkcjonuje zawodowo poza publiczną ochroną zdrowia - przypomina Łukasz Jankowski
  • To co się działo i dzieje w OIL w Warszawie jest najlepszym dowodem, że kandydat na prezesa NRL będzie murem stał za dentystami
  • Łukasz Jankowski, jako prezes ORL w Warszawie, wielokrotnie uczestniczył w wydarzeniach ważnych dla stomatologów 

Łukasz Jankowski bezpośrednio o problemach lekarzy dentystów

W wystąpieniu programowym Łukasz Jankowski prezes ORL w Warszawie zauważył, że samorząd tworzą także lekarzy dentyści. Docenił to co robiono dla tej grupy zawodowej w trakcie minionej już kadencji. Słusznie wiele uwagi i energii nakierowano na sprawy związane z zaniżonymi wycenami świadczeń stomatologicznych. Tym nie mniej trzeba pamiętać, że 80 proc. stomatologów funkcjonuje zawodowo poza publiczną ochroną zdrowia. Oni także należą do społeczności lekarzy, oni także oczekują i potrzebują wsparcia ze strony samorządu – zauważył Łukasz Jankowski.

Czy Łukasz Jankowski stanie murem za lekarzami dentystami?

Czy Łukasz Jankowski, kandydujący na prezesa NRL, stanie murem za lekarzami dentystami w sprawach dla nich najistotniejszych, w sytuacji gdy trzeba będzie podejmować trudne, może niepopularne decyzje, gdy dla dobra sprawy trzeba będzie postawić cały autorytet Izby  - chciał wiedzieć Andrzej Cisło wiceprezes NRL i przewodniczący KS NRL minionej kadencji.

- Przykład tego co się działo i dzieje w OIL w Warszawie będzie najlepszą odpowiedzią na wątpliwości stomatologów. W Warszawie od dawna stoimy murem za lekarzami dentystami. Stworzyliśmy wspólnotę obojga zawodów, słuchaliśmy koleżanek i kolegów dentystów, popieraliśmy ich słuszne dążenia. Tak samo będzie gdy stanę na czele NRL. Będziemy was słuchać, będziemy popierać wasze słuszne żądania – zapewnił Łukasz Jankowski.

Aktywność prezesa ORL w Warszawie dotycząca stomatologów  

Przypomnijmy, że w trakcie pełnienia obowiązków prezesa ORL w Warszawie (w okresie pierwszej kadencji) Łukasz Jankowski wielokrotnie pojawiał się podczas wydarzeń ważnych dla lekarzy dentystów, chociażby w trakcie podpisywania umowy o partnerskiej współpracy: Polskie Towarzystwo Stomatologii Geriatrycznej - OIL w Warszawie.

Powiedział wówczas w rozmowie z infoDENT24.pl: OIL w Warszawie pełni funkcję swego rodzaju tygla, w którym: rodzą się, dojrzewają oraz są realizowane pomysły służące lekarzom i lekarzom dentystom, a w końcowym efekcie - pacjentom. Jesteśmy zaszczyceni, że ogólnopolskie towarzystwo naukowe wybrało nas na partnera, z którym warto organizować przedsięwzięcia i to mające dużo szerszy zasięg niż krąg zainteresowania specjalistów zajmujących się stomatologią geriatryczną. Liczymy m.in. na systematyczne przekazywanie aktualnej wiedzy w zakresie standardów postępowania, bo przekonanie o zgodności realizowanych procedur z obowiązującymi wytycznymi jest bezcenne dla każdego kto podejmuje trud leczenia.

Łukasz Jankowski pojawiał się na uroczystościach i osobiście wręczał statuetki św. Apolonii przyznawanej przez Okręgową Radę Lekarską w Warszawie wypróbowanym przyjaciołom lekarzy dentystów.