PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czy Ewa Kopacz przemówi w sprawie opieki stomatologicznej dzieci?

Autor: Łukasz Sowa • Źródło: NRL/ŁS
06-03-2015, 11:28
Czy Ewa Kopacz przemówi w sprawie opieki stomatologicznej dzieci? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz, chce spotkać się Ewą Kopacz. Jednym z tematów rozmów może być opieka stomatologiczna dzieci.

Szef NRL prosi premier o spotkanie w celu omówienia zagadnień związanych z aktualną sytuacją systemu ochrony zdrowia w Polsce. Przypomina, że w takcie expose Ewa Kopacz mówiła, że jest lekarzem i sprawy służby zdrowia będą jej bliskie.

Premier obiecywała, że celem rządu będzie m.in. dążenie do polepszenia poziomu jakości gwarantowanych świadczeń stomatologicznych udzielanych dzieciom. Ten cel miałby być zrealizowany poprzez umożliwienie organizacji gabinetów dentystycznych w szkołach przez samorządy terytorialne. Szefowa rządu zwracała także uwagę na potrzebę usprawnienia systemu kształcenia podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów realizowaną poprzez zwiększenie liczby miejsc rezydenckich w ramach poszczególnych specjalności medycznych

- Wyrażam głęboką nadzieję, że możliwość wysłuchania opinii środowiska lekarskiego we wskazanych wyżej zagadnieniach będzie stanowić dla pani premier i rządu nieocenioną pomoc w realizacji działań, których celem jest usprawnienie polskiego systemu ochrony zdrowia - pisze Maciej Hamankiewicz w liście do Ewy Kopacz.

Więcej: nil.org.pl

Czytaj także:

Obietnice Ewy Kopacz: sfinansujemy rezydentury, gabinety dentystyczne wrócą do szkół

Maciej Hamankiewicz o expose Ewy Kopacz 

Agnieszka Ruchała-Tyszler: chcemy pomóc w realizacji postulatów z expose Ewy Kopacz 

RPD: koszyk świadczeń stomatologicznych dla dzieci do uzupełnienia

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH