PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Częstochowskie: jacyś chętni na kontrakt z NFZ?

Autor: nieck • Źródło: smn
06-10-2020, 14:51
Częstochowskie: jacyś chętni na kontrakt z NFZ? Lelów, powiat częstochowski (fot. Wikipedia)
Kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Gminnego Ośrodka Zdrowia w Lelowie poszukuje podmiotu zainteresowanego nabyciem cesji na udzielanie świadczeń zdrowotnych z zakresu usług stomatologicznych w ramach kontraktu z NFZ.

Przeniesienie praw i obowiązków wynikających z umów na udzielanie świadczeń opieki stomatologicznych zawieranych z Narodowym Funduszem Zdrowia (cesja) nie jest niczym niezwykłym. Podmioty lecznicze między sobą wyrażają wolę cesji praw i obowiązków wynikających z kontraktów jednak jest ona zależna od zgody dyrektora właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ.

Procedurę w tym zakresie wszczyna złożenie pisemnego wniosku skierowanego do Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia o wyrażenie zgody na przeniesienie praw i obowiązków wynikających z umowy  o udzielanie świadczeń opieki stomatologicznej.

Integralną część wniosku stanowią dokumenty potwierdzające m.in. spełnienie przez świadczeniodawcę przejmującego wszelkich warunków formalnych pozwalających na udzielanie świadczeń opieki stomatologicznej oraz spełnianie wszelkich kryteriów merytorycznych analogicznych jak podlegające ocenie w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki stomatologicznej.

Złożona dokumentacja powinna być zgodna ze stanem faktycznym i prawnym. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   Kontraktowanie  

POLECAMY W SERWISACH