PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Cyfrowe i multidyscyplinarne planowanie leczenia stomatologicznego z wykorzystaniem narzędzi Align Technology

Autor: Pozostałe źródła • Źródło: Artykuł promocyjny dostarczony przez Align Technology
28-06-2022, 14:45
Cyfrowe i multidyscyplinarne planowanie leczenia stomatologicznego z wykorzystaniem narzędzi Align Technology Cyfrowe i multidyscyplinarne planowanie leczenia stomatologicznego z wykorzystaniem narzędzi Align Technology
Rozwój stomatologii estetycznej oraz wzrost zainteresowania stomatologią multidyscyplinarną wpisuje się w rozwiązania, jakie firma Align Technology wprowadza na rynek z myślą o stomatologach ogólnych. Dobrą okazją do zapoznania się z cyfrowym przepływem pracy, produktami i rozwiązaniami, takimi jak skanery iTero czy nowy system Invisalign Go przeznaczony specjalnie dla lekarzy stomatologów ogólnych, są wydarzenia branżowe. Jednym z nich była ostatnia edycja targów KRAKDENT i kongres Dental Spaghetti, podczas której eksperci i praktycy pracujący z rozwiązaniem Invisalign Go, lek. dent. Błażej Szczerbaniewicz oraz dr Marco Martignoni, przeprowadzili wykłady dotyczące zastosowania narzędzi cyfrowych w gabinecie stomatologicznym oraz opowiedzieli o możliwościach i korzyściach, jakie daje system Invisalign Go w leczeniu multidyscyplinarnym.

Cyfrowe narzędzia w planowaniu leczenia

Stomatolodzy coraz chętniej opierają swoją praktykę na technologii cyfrowej – od diagnozy po złożone terapie, uwzględniające szereg zabiegów z zakresu ortodoncji, stomatologii odtwórczej czy chirurgii szczękowo-twarzowej. Do narzędzi, które są coraz powszechniej stosowane przez lekarzy dentystów, należą m.in. tomografia stożkowa CBCT, nowoczesne aparaty RTG, skanery wewnątrzustne, oprogramowanie CAD/CAM, przezroczyste nakładki ortodontyczne, czy programy umożliwiające wizualizację nowego uśmiechu pacjenta. Nieodłącznym elementem współczesnego gabinetu stomatologicznego staje się skaner wewnątrzustny, który pozwala uzyskać trójwymiarowy obraz uzębienia, stanowiący bazę dla dalszego planowania leczenia. Jakie praktyczne zastosowanie ma skaner iTero w leczeniu interdyscyplinarnym?

Stosowanie narzędzi cyfrowych jest szczególnie istotne na każdym etapie planowania leczenia – pozwala na zwiększenie jego przewidywalności klinicznej i skuteczności. W leczeniu multidyscyplinarnym szczególną rolę odgrywają skanery wewnątrzustne (np. iTero), które pozwalają na usprawnienie komunikacji nie tylko z pacjentem, ale również lekarzami innych specjalizacji. Do funkcji cyfrowych skanerów należą m.in. ocena warunków zgryzowych, wpisanie początkowego i końcowego etapu leczenia w twarz pacjenta, a także przesłanie symulacji planu leczenia drogą elektroniczną, zarówno do pacjenta, jak i lekarzy biorących udział w kompleksowym leczeniu. Dzięki nim zostaje zapewniona optymalna komunikacja pomiędzy pacjentem a zespołem lekarzy odpowiedzialnych za przeprowadzenie leczenia, co ułatwia pacjentowi podjęcie decyzji o jego rozpoczęciu. Współcześni pacjenci nastawieni są na uzyskanie szybkiego, a zarazem jak najmniej inwazyjnego leczenia, które będzie kontrolowane przez specjalistów. Dzięki narzędziom cyfrowym dentyści mogą sprawniej edukować pacjentów i przygotować spersonalizowane, zaakceptowane przez nich leczeniekomentuje lek. dent. Błażej Szczerbaniewicz, Przychodnia Stomatologiczna Kodent w Częstochowie.

System Invisalign Go – element leczenia multidyscyplinarnego
W ubiegłym roku w Polsce wprowadzono system Invisalign Go przeznaczony do leczenia łagodnych i umiarkowanych wad zgryzu. Wdrożenie leczenia przezroczystymi nakładkami Invisalign Go w stomatologii ogólnej pozwala lekarzom dentystom zaoferować kompleksową opiekę szerszej bazie pacjentów. Zastosowanie tego systemu umożliwia inicjowanie w pełni zintegrowanego, cyfrowego przepływu pracy – od oceny przypadku, przez leczenie, po retencję. Proces ten usprawnia planowanie kuracji i minimalizuje czas pracy, co pozwala na łatwe i przewidywalne leczenie pacjentów. O korzyściach płynących z zastosowania systemu Invisalign Go opowiedział dr Marco Martignoni podczas Konferencji Dental Spaghetti w ramach Targów KRAKDENT.

SŁOWA KLUCZOWE
Align Technology  

POLECAMY W SERWISACH