Kilka dni temu Laur Fratostiteanu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność nowego koronawirusa. Jego organizm nie poradził sobie z wirusem. O śmierci antyszczepionkowca poinformowano na portalach społecznościowych.

Rodzina, przyjaciele i koledzy dentysty są w szoku. Na facebookowej stronie lekarza w jego pamięci pojawiły się setki wiadomości, w których internauci żegnają się i składają kondolencje rodzinie.

- Zmarł mój stary i bardzo drogi przyjaciel Laur Fratostiteanu, dentysta i jeden z największych basistów w Rumunii, świetny jazzman i jedna z najpiękniejszych osób, zarówno fizycznie, jak i z charakteru, których spotkałem w całym swoim życiu. Był piękny jak aktor i dobry jak anioł. Miał błysk w oczach i ciepło w uśmiechu. Bardzo, bardzo wyjątkowy człowiek. Był basistą zespołu Titan z Jassów - zespołu awangardowego, z bardzo dobrymi instrumentalistami, zespołu który miał naprawdę mocny wpływ na nas, tych, którzy kochają muzykę rockową. Niestety, z przykrością stwierdzam, że był także zagorzałym przeciwnikiem szczepień, a COVID-19 mocno go uderzył - napisał przyjaciel zmarłego  Lucian Burlea.