PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

COVID-19: stomatolog od roku dba o zaintubowanych pacjentów

Autor: miro • Źródło: ms
10-03-2021, 09:52
COVID-19: stomatolog od roku dba o zaintubowanych pacjentów Higiena jamy ustnej pacjentów przyjmowanych na oddział intensywnej terapii (fot. unsplash)
Od początku pandemii stomatolog prof. Denise Abranches dba w Hospital de São Paulo o higienę jamy ustnej pacjentów przyjmowanych na oddział intensywnej terapii, w tym chorych na COVID-19.

Z dwudziestoletnim doświadczeniem Denise Abranches  jako ekspert koordynuje pracę Oddziału Stomatologii w Hospital de São Paulo.

Denise praktycznie pracuje bez przerwy od roku: od poniedziałku do poniedziałku. Jej głównym zadaniem jest walka z infekcjami jamy ustnej u ciężko chorych pacjentów, zwłaszcza zaintubowanych. Wiele z nich umiera, tak więc Denise Abranches, w zasadzie każdego dnia stara się zapewnić opiekę i wsparcie chorym w ostatnich godzinach ich życia.

- Wielu z nich tylko nas widzi przed śmiercią. Tylko my wiemy, jak ciężka jest walka, przed którą stoją, kiedy tu są. To dla nas bardzo bolesne. To bardzo samotna śmierć - mówi dentystka.

Brazylia od tygodni notuje najgorsze dane dotyczące śmiertelności. Szpitale w São Paulo i wielu brazylijskich miastach są na skraju upadku. Sytuacja ta zmusiła gubernatora João Dórię do ogłoszenia godziny policyjnej między 23:00 a 5:00 do 19 marca, a także do podjęcia innych restrykcyjnych środków, które ograniczają funkcjonowanie barów i restauracji i mają na celu zwiększenie dystansu społecznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zakażenia   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH