PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

COVID-19: przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia

Autor: miro • Źródło: ms
07-04-2021, 11:12
COVID-19: przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia Działa rządu w sprawie pandemii (fot. shutterstock)
Obowiązujące zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią przedłużone zostały do 18 kwietnia - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przestrzegał przed zbytnim optymizmem wynikającym z mniejszej liczby raportowanych dziennych zakażeń, bo taki stan wynika z okresu poświątecznego. Najbliższe dni pokażą rzeczywistą sytuacją, na którą może nałożyć się to w jaki sposób Polacy zachowywali się podczas Wielkanocy - uważa minister zdrowia

- Wyniki nowych zakażeń są zbyt słabym sygnałem, żeby można było je właściwie ocenić - uważa Adam Niedzielski.

Niepokojący jest stan obłożenia łóżek - 34,5 tys.  i respiratorów - 3,3 tys.  Procent zajętości na poziomie ok. 80 proc. dostępnej bazy szpitalnej jest wskaźnikiem niebezpieczny.

Napięcia z wykorzystaniem infrastruktury szpitalnej są bardzo wysokie. Śląsk nie jest w stanie już zaopiekować się pacjentami. Ci trafiają do Radomska, do Kędzierzyna Koźla, do Krakowa (Hala Expo).  

W woj. małopolskim w ciągu kilku dni sytuacja może się zdecydowanie pogorszyć, szczególnie jeśli chodzi o łóżka respiratorowe. Pacjentów z woj. podkarpackiego przejąć może woj. lubelskie.

W woj. dolnośląskim i wielkopolskim występuje wysoka dynamika zakażeń. Wielkopolsce może pomóc woj. zachodniopomorskie a woj. dolnośląskiemu - woj. lubuskie.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19   szczepionka  

POLECAMY W SERWISACH