PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

COVID-19: polski stomatolog jako jeden z pierwszych zaszczepiony na Słowacji

Autor: miro • Źródło: ms
13-01-2021, 10:01
COVID-19: polski stomatolog jako jeden z pierwszych zaszczepiony na Słowacji Chrzanowski Dental Care (fot. FB)
Stomatolog Piotr Chrzanowski, właściciel bratysławskiej kliniki Chrzanowski Dental Care, zaszczepiony został przeciwko COVID-19 jako jeden z pierwszych pracowników medycznych na Słowacji.

- Zarejestrowałem się jako jeden z pierwszych medyków na Słowacji – relacjonował dla portalu polonia.sk Piotr Chrzanowski. - SMS z wyznaczonym terminem szczepienia dotarł do mnie po dwóch, trzech sekundach od zgłoszenia. Szczepienie przebiegało bez żadnych problemów - opisywał proces szczepień.

- My stomatolodzy jesteśmy na pierwszej linii, u nas ryzyko zarażenia jest bardzo duże, dlatego zależy mi na tym, aby wszyscy moi pracownicy byli zaszczepieni. Powinno się tak stać za kilka dni. Wszyscy moi lekarze od razu zgłosili się na szczepienia, ale zastrajkowały asystentki – opowiadał lekarz dentysta .

- Zaprosiłem je na rozmowę i wyjaśniłem, że chodzi o więcej niż tylko (i aż!) o ich zdrowie. Powiedziałem, że nie wyobrażam sobie, żeby z powodu Covidu dobra renoma mojej kliniki się pogorszyła. Moje nazwisko promuje klinikę, asystentki mogą się zmieniać, ale ja pod szyldem Chrzanowski zostaję. Nie rozumiem, jak osoby odrzucające zasadność szczepień, mogą wierzyć komuś, kto nie ma pojęcia o szczepieniach. Poprosiłem je o racjonalne argumenty, ale tych nie usłyszałem. Wytłumaczyłem im na czym polegają szczepienia i wszystkie się zarejestrowały na nie – opowiadał rozmówca portalu polonia.sk.

- Nosimy oczywiście maski i przyłbice. Poza tym pacjentów w większości częstujemy płynami przeciwwirusowymi, by wypłukali usta. Może to pomoże? Używamy koferdamu, który jest dla mnie ochroną, bo uniemożliwia pacjentowi odkasływanie, czy kichanie na mnie, wszystko to pozostanie po drugiej stronie błony – wyjaśnia Piotr Chrzanowski.

Każdego dnia przez klinikę Chrzanowski Dental Care,  przewija się około 50 pacjentów (w sumie leczy się tu około 4000 pacjentów). Klinika, którą prowadzi nasz rodak Piotr Chrzanowski, działa od 2007 roku, zatrudnia pięciu lekarzy cztery asystentki i higienistkę dentystyczną.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19   szczepionka  

POLECAMY W SERWISACH