PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

COVID-19: pacjenci kłamią, aby dostać się do dentysty

Autor: miro • Źródło: ms
04-03-2021, 11:39
COVID-19: pacjenci kłamią, aby dostać się do dentysty Pacjenci zatajają, że są zakażeni (fot. unsplash)
Przewodniczący Komisji ds. Praktyk Stomatologicznych Irlandii Północnej Richard Graham wezwał pacjentów do uczciwości podczas rezerwacji wizyt u stomatologa, część zataja pozytywny wynik testu w kierunku COVID-19.

Richard Graham przypomina, że dentyści stoją w obliczu trudnych czasów, kiedy doświadczają ogromnego spadku liczby umawianych wizyt, a pacjentów muszą przyjmować w wysokim reżimie sanitarnym, używając m.in. drogich śoi.

- Jeśli chcesz teraz udać się do gabinetu dentystycznego, wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę. 24 godziny przed wizytą zadzwonią i zadadzą ci wszystkie pytania dotyczące COVID - czy byłeś z kimś w kontakcie, czy masz pewność, że nie miałeś kontaktu z osobą zakażoną, czy masz niewyjaśniony kaszel. Nie okłamuj nas  - apeluje Richard Graham.

- Niepokojącą rzeczą jest to, że dowiedzieliśmy się, iż wielu pacjentów kłamie w odpowiedziach, a dentyści. Dopiero później dowiadywali się, że pacjent ma COVID-19 i skłamał tylko po to, aby umówić się na wizytę – mówi przewodniczący Komisji ds. Praktyk Stomatologicznych Irlandii Północnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   gabinet stomatologiczny   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH