• Chorująca na Covid-19 ortodontka, Daria Chorowskaja popełnia samobójstwo skacząc z okna szpitala.

  • Rodzice Darii, cenieni lekarze (ojciec chirurg stomatolog o międzynarodowej sławie) zmarli z powodu Covid-19.

  • Szereg tajemniczych samobójstw, chorych na Covid-19 medyków - na skutek upadków z wysokości.

Ojciec Darii, 58-letni Oleg uruchomił pierwszą w Rosji międzynarodową klinikę chirurgii dentystycznej, długie lata pracował w zawodzie w Stanach Zjednoczonych. Matka Chorowskiej, 58-letnia prof. Lina Chorowskaja, była cenioną na arenie międzynarodowej ekspertką w diagnostyce klinicznej. Oboje zmarli na Covid-19 w I połowie października 2021 r.

Ortodontka poniosła śmierć po upadku z okna  

Ich córka, sama chora na Covid-19, skoczyła z okna na dziewiątym piętrze szpitalnego oddziału Covid-19, kilka dni po śmierci rodziców (ortodontka została przyjęta do szpitala z komplikacjami związanymi z Covid-19 zaledwie w dwa dni po śmierci matki). Ofiarę wypadku znaleziono żywą, ale kobieta zmarła po przewiezieniu do innego szpitala w Petersburgu.

35-letnia Daria zaliczana była do najlepszych rosyjskich specjalistów ortodontów.

Śmierć Chorowskiej jest owiana tajemnicą, tym bardziej, że jej upadek z dziewiątego piętra nastąpił po serii podobnych zgonów rosyjskich lekarzy podczas pandemii koronowirusa.

Według doniesień lokalnych mediów Chorowskaja była bardzo związana z rodzicami i ich śmierć spowodowała głębokie przygnębienie córki. Przed wypadkiem Daria pracowała szereg lat w klinice swojego ojca.

Tajemnicze wypadki z wysokich pięter

Przy okazji media donoszą, że wielu pacjentów i lekarzy z Covid-19 popełniło samobójstwo skacząc z okien szpitali. Podaje się przypadek policyjnej ekspertki medycyny sądowej, podpułkownik Natalii Szczerbakowej, która będąc pacjentką covidowa wyskoczyła z okna na piątym piętrze szpitala w Moskwie.

Podobny wypadek miała lekarka, 48-letnia Natalia Lebiediewa, która spadła z szóstego piętra moskiewskiego szpitala po tym, jak dowiedziała się, że została obwiniona za rozprzestrzenianie się koronawirusa w swojej klinice w Gwiezdnym Miasteczku, niedaleko Moskwy (centrum szkoleniowe dla kosmonautów). Zmarła chorowała na Covid-19.

W taki sam sposób zmarła 47-letnia lekarka Jelena Niepomnaszczaja, matka dwójki dzieci (sama z rodziny medyków), która doznała śmiertelnych obrażeń po upadku z okna macierzystego szpitala w Krasnojarsku na Syberii.