PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

COVID-19: 12 146 nowych zakażeń 24 lutego

Autor: PAP • Źródło: PAP/ms
24-02-2021, 08:28
COVID-19: 12 146 nowych zakażeń 24 lutego Adam Niedzielski minister zdrowia (foto: Fotolia/PTWP)
12 146 przypadków zakażeń zanotowano 24 lutego 2021 r. - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Należy się spodziewać zwiększenia obostrzeń a wariant ich regionalizacji jest poważnie brany pod uwagę.

Minister zdrowia Adam Niedzielski ma przedstawić 24 lutego szczegółowe, nowe zasady dotyczące obostrzeń związanych z epidemią COVID-19.

Rzecznik prasowy rządu. Piotr Müller pytany w Polsat News, czy należy spodziewać się "przykręcenia śruby", jeśli chodzi o restrykcje odparł, że bez wątpienia sytuacja epidemiczna jest trudniejsza niż na początku lutego. - W związku z tym takiego kierunku możemy się spodziewać - stwierdził.

Dopytywany o wzrostowy trend liczby zakażeń rzecznik rządu powiedział, że dane, które spływają, potwierdzają ten trend.

- Mogę powiedzieć, że niestety z tych informacji, które jeszcze dostałem w nocy, to niestety 24 lutego ta bariera 10 tys. zachorowań będzie przekroczona; może nawet więcej w związku z tym, że te dane ciągle spływają - poinformował Müller.

Rzecznik rządu pytany, czy potwierdzi nieoficjalne informacje dotyczące podziału Polski na strefy i regionalizacji obostrzeń, odparł, że w ostatnich dwóch dniach wariant regionalizacji był bardzo poważnie branym pod uwagę.

- 24 lutego o godz. 10 posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i ostatnie dyskusje w tym zakresie - zaznaczył.

Müller zwrócił uwagę, że widać istotne różnice pomiędzy niektórymi regionami Polski co do liczby zakażeń. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19   Adam Niedzielski  

POLECAMY W SERWISACH