Council of European Dentists o walce z pandemią

Podczas, gdy wzrasta liczba krajów, które ograniczają dostęp do opieki stomatologicznej jedynie do pomocy w nagłych wypadkach, dentyści starają się wypełniać swoje zobowiązania do leczenia pacjentów i jednocześnie walczą, aby zapobiegać przenoszeniu wirusa.
Zabiegi stomatologiczne stwarzają warunki wyjątkowo sprzyjające przenoszeniu zakażeń, sytuacja wymaga zatem przestrzegania starych zaleceń oraz nowo wprowadzonych, które zapewniają ochronę pacjentów, pracowników gabinetu oraz samych dentystów, to zaś wymaga stosowania odpowiednich środków ochrony osobistej, których coraz bardziej brakuje w wielu krajach, czytamy w komunikacie na stronie CED.
Tam, gdzie przepisy pozwalają - stomatolodzy wspierają lokalny system opieki zdrowotnej, szczególnie na SOR-ach, lecząc pacjentów wymagających pilnej pomocy stomatologicznej.
Prezydent Council of European Dentists dr Marco Landi podkreślał, że kryzys spowodowany przez COVID-19 ujawnił konieczność międzynarodowej współpracy systemów opieki zdrowia, aby wzmocnić rolę Unii Europejskiej w politycy zdrowotnej, a także skutecznie inwestować w zdrowie na wszystkich poziomach.
CED nieustannie wspiera swoich członków, którzy wraz z innymi pracownikami systemu opieki medycznej walczą z COVID- 19. Udostępnia informacje związane z opieką stomatologiczną oraz zalecenia związane z zapobieganiem zakażeniom tworzone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, (ECDC) oraz Unię Europejską.
Jesteśmy gotowi, aby przyjąć kolejne zadania jeśli będą konieczne, w interesie zdrowia publicznego, naszych pacjentów i społeczeństw.
Wzywamy kraje członkowskie oraz Unię Europejską by podejmowały działania ograniczające długofalowe skutki COVID-19 w dostępie do opieki stomatologicznej na terenie Europy, poprzez wspieranie dentystów (także tych mających prywatne praktyki), mówi dr Marco Landi.
Jak wygląda sytuacja w stomatologii na terenie wybranych państw europejskich
Jak podaje Gazeta Lekarska we Włoszech na terenach, które jako pierwsze uznano za tzw. strefę czerwoną przyjęto zalecenie, aby zawiesić udzielanie tych świadczeń, które można odłożyć w czasie (nie używając terminu „zamknąć gabinety”).
Większość dentystów jest dostępna w sprawach wymagających natychmiastowego leczenia. Duży problem dla włoskich stomatologów stanowi brak współpracy z władzami lokalnymi i krajowymi, które nie konsultują się ze środowiskiem lekarskim. Jednak w strefie czerwonej udało się stworzyć sieć gabinetów, prowadzonych przez 12 lekarzy dentystów, w których udziela się świadczeń nagłych; na poziomie krajowym jest to dużo trudniejsze, o ile w ogóle możliwe.
Strona: 1 z 2
- 1
- 2
- następna »
-
Nielimitowane leczenie stomatologiczne pacjentów do 18 r. ż - uwagi PNRL
lexDENT -
Toruń nadal będzie olśniewał uśmiechem
newsDENT -
RNRL upomina się o gabinety stomatologiczne w szkole
newsDENT -
Stomatologia: gmina Sterdyń szuka świadczeniodawcy
newsDENT -
Integracja rynku stomatologicznego: szansa, czy zagrożenie?
bizDENT -
NRL apeluje o uwzględnienie wszystkich wniosków o rozliczenie faktur 1/12
lexDENT -
U dentysty zabezpieczenia z przemysłu chemicznego
lifeDENT -
Lepsza kontrola bólu i opuchlizny po ekstrakcji ósemek
techDENT
-
NFZ: bezlimitowe świadczenia stomatologiczne dla pacjentów do 18 r. ż.
newsDENT -
Obowiązek sprawozdawczy w 2021 r.
lexDENT -
Z sądu: dentysta nie zawinił uszkodzenia nerwu trójdzielnego
lexDENT -
COVID-19: gdzie telefonować w sprawie szczepień grupy zero
newsDENT -
Umowy z NFZ pokazują postępującą agregację rynku stomatologicznego, czy tylko?
newsDENT -
Centrum Estetique na szybkiej ścieżce rozwoju
bizDENT -
Lekarze i lekarze dentyści: zasady pracy w pandemii nie do przyjęcia
lexDENT -
OIL Gdańsk: rozliczenia kontraktów stomatologicznych
lexDENT
PRACA: OSTATNIE OGŁOSZENIA
-
lekarz dentysta
ZĄBKI, mazowieckie -
lekarz dentysta
Stąporków, świętokrzyskie -
lekarz dentysta
Warszawa, mazowieckie -
lekarz dentysta
Grodzisk Mazowiecki , małopolskie