PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Corten Medic liderem w leczeniu stomatologicznym pacjentów z COVID-19

Autor: miro • Źródło: ms
29-04-2020, 19:41
Corten Medic liderem w leczeniu stomatologicznym pacjentów z COVID-19 Corten Medic: przygotowani do pracy (foto: CM)
Wprowadzone w Corten Medic procedury bezpieczeństwa umożliwiły obsługę i niesienie pomocy pacjentom potencjalnie zakażonym oraz zakażonym koronawirusem, a równocześnie cierpiącym z powodu dolegliwości stomatologicznych. Corten Medic jest w gronie szpitali jednoimiennych i aktywnie niesie pomoc pacjentom.

Corten Medic przyjmuje na leczenie stomatologiczne pacjentów przebywających w kwarantannie i chorych na COVID-19.

Decyzjami wojewody mazowieckiego i wojewody świętokrzyskiego Corten Medic został zakwalifikowany do realizacji świadczeń dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19 oraz chorych na COVID-19.

Centrum Medyczne Corten Medic nieprzerwanie świadczy usługi stomatologiczne. Pomoc otrzymają wszyscy – pacjenci zdrowi, z podejrzeniem zakażenia koronawirusem oraz chorzy na COVID-19. Jest to możliwe dzięki wytypowaniu przez Corten Medic swoich oddziałów do obsługi pacjentów wyłącznie zdrowych, innych tylko do obsługi tylko zakażonych oraz tylko dla przebywających na kwarantannie.

Dla pacjentów chorych pomoc będzie udzielana w mobilnych gabinetach stomatologicznych Corten Medic - dentobusach.

#BezpiecznaPrzychodnia – projekt wdrożony przez Corten Medic
Podział placówek ze względu na profil zdrowotny pacjenta jest kolejną inicjatywą Corten Medic, która jako pierwsza uruchomiła projekt  #BezpiecznaPrzychodnia i wdrożyła niezbędne do realizacji usług procedury, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów i personelu.

Ostry dyżur stomatologiczny 24h/7 dla chorych i z podejrzeniem na COVID-19
Dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem Corten Medic zapewnia całodobową pomoc doraźną w wytypowanych przychodniach:
Centrum Medyczne Corten Medic
Warszawa: ul. Etiudy Rewolucyjnej 48, tel. 22 270 30 61
Radom: ul. Królowej Jadwigi 21/4, tel. 48 670 04 13
Kielce: Al. Legionów 3/7, tel. 660 55 47 87 lub 41 334 91 07 (8:00-20:00)

Dla osób chorych na COVID-19 opieka stomatologiczna w nagłych i pilnych przypadkach, np. ból zęba, będzie świadczona przez Corten Medic w mobilnych gabinetach stomatologicznych:
w woj. mazowieckim
w woj. świętokrzyskim

Dentobusy będą dojeżdżać do chorych pacjentów oraz do szpitali jednoimiennych.

- Zapewniamy, że do końca czasu trwania epidemii w Polsce dołożymy wszelkich starań, aby zagwarantować pacjentom dostęp do pomocy stomatologicznej. Mamy świadomość, że osoby ze stwierdzoną chorobą COVID-19 znajdują się w o wiele trudniejszej sytuacji, gdy dotknie ich nagły stan zapalny lub silny ból zęba. W takim wypadku nie wolno czekać, trzeba natychmiastowo udzielić pomocy. Właśnie to staramy się robić – wyjaśnia dyrektor Corten Medic Tomasz Sikora.

 Wideokonsultacje z dentystami
Wszyscy zdrowi mogą korzystać z opieki stomatologicznej w przychodniach Corten Medic na dotychczasowych warunkach. Zanim jednak umówią się na wizytę i udadzą do gabinetu, zalecane jest skonsultowanie swoich dolegliwości za pomocą wideokonsultacji z dentystą, które oferuje Corten Medic. Jest to wygodne rozwiązanie zarówno dla zdrowych jak i chorych pacjentów, którzy chcą zostać w domu, a ponadto, pacjent bez wychodzenia z domu może otrzymać zalecenia, e-receptę lub e-zwolnienie od lekarza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH