PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Co z funduszem odszkodowań za niepożądane skutki po szczepieniu na COVID-19

ms
31-12-2020, 09:58
Co z funduszem odszkodowań za niepożądane skutki po szczepieniu na COVID-19 Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska (fot. archiwum)
- Projekt funduszu odszkodowań dla osób, u których wystąpią skutki uboczne po szczepieniu na Covid jest przygotowywany w Kancelarii Premiera. Będzie konsultowany. Ponieważ ruszyły już szczepienia, ten fundusz pojawi się jak najszybciej - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kraska dopytywany o konkretną datę, odparł, że myśli, że będzie to w styczniu.

- Chcemy, żeby powstał specjalny fundusz, który zabezpieczałby osoby, które poddały się szczepieniu i u których mogłyby wystąpić ewentualne skutki uboczne - powiedział wiceminister zdrowia na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Kraska potwierdził, że będzie to projekt rządowy. - Ten projekt jest przygotowywany w Kancelarii Premiera. Będzie konsultowany. Ponieważ ruszyły już szczepienia, ten fundusz pojawi się jak najszybciej - tłumaczył. Dopytywany o konkretną datę, odparł, że myśli, że będzie to w styczniu. - Po nowym roku będzie to już miało na pewno jakieś ramy prawne - dodał.

W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (lekarze, lekarze dentyści pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu, zapisy na szczepienie dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia.

Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki. 

Olga Łozińska

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19   Waldemar Kraska   szczepionka  

POLECAMY W SERWISACH