PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co słychać na dentysciukrainie.pl?

Autor: miro • Źródło: ms
17-03-2022, 07:44
Co słychać na dentysciukrainie.pl? Pomoc stomatologiczna na dentysciukrainie.pl
Rośnie w siłę, uruchomiona z końcem lutego, strona www.dentysciukrainie.pl dedykowana pomocy stomatologicznej dla uchodźców z Ukrainy.
  • Już 471 lecznic deklaruje wolę darmowego leczenia stomatologicznego uchodźców z Ukrainy.
  • Ok. stu lekarzy świadczy bezinteresowną pomoc obywatelom Ukrainy przebywającym w Polsce. 

Dentyści uchodźcom z Ukrainy

Na stronie www.dentysciukrainie.pl można odszukać już 471 lecznic (z 270 miejscowości)!, w których lekarze dentyści deklarują wolę darmowego leczenia uchodźców z Ukrainy (stan na 16 marca rano).

Strona www.dentysciukrainie.pl to hub ofert pomocy wyrażanych przez polskich stomatologów z różnych części kraju np. w portalach społecznościowych. Gabinetów wciąż przybywa a mapa jest aktualizowana na bieżąco.

Lekarze uchodźcom z Ukrainy

Z kolei strona lekarzedlaukrainy.pl, sygnowana przez NRL, skierowana jest inicjatywą późniejszą, przy czym skierowaną do wszystkich przedstawicieli zawodów medycznych. Są wśród nich oczywiście lekarze dentyści, ale zdecydowanie mniej. Według stanu z 16 marca na liście wspierających uchodźców jest dziesiątka lekarzy dentystów w towarzystwie ok. stu lekarzy świadczących bezinteresowną pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Jak podaje NRL specjalna skrzynka mailowa pomocNIL@hipokrates.org, służyć ma przekazywaniu informacji o przeprowadzanych akcjach humanitarnych. Z kontaktu tego można korzystać zgłaszając zapotrzebowanie na materiały medyczne dla placówek opiekujących się uchodźcami z Ukrainy, a także  kierując prośby o pomoc dla rodzin lekarzy i lekarzy dentystów z Ukrainy, przebywających w Polsce, oraz dla tych, będących na Ukrainie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   akcja charytatywna   wolontariat   Pomoc Ukrainie  

POLECAMY W SERWISACH