PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Co dalej z przychodnią przy Alei Zwycięstwa w Gdańsku?

miro
16-10-2013, 10:28
Co dalej z przychodnią przy Alei Zwycięstwa w Gdańsku? Co dalej z przychodnią przy Alei Zwycięstwa w Gdańsku?
28 października, Sejmik Województwa Pomorskiego po raz kolejny ma się pochylić nad Wojewódzką Przychodnią Stomatologiczną przy Alei Zwycięstwa 39 w Gdańsku. Dodajmy, że powód do debaty nad losami lecznicy, obsługującej 20 tys. pacjentów rocznie, jest wyjątkowo przygnębiający.
Jak już informowaliśmy, nieoczekiwanie dla pracowników Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej przy Alei Zwycięstwa 39 w Gdańsku z transakcji przejęcia tej placówki zrezygnował gdański Almed, chociaż wpłacił już stosowne pieniądze (ponad 3,5 mln zł).

Sejmik Województwa Pomorskiego, aby sprzedaż mogła być sfinalizowana zadecydował o likwidacji przychodni. Teraz będzie musiał przywrócić pierwotny stan prawny.

Urzędnicy zapowiadają, że WPS - póki co - będzie funkcjonować bez zmian, ale te muszą nadejść niebawem. Sytuacją w przychodni zająć się ma zespół ds. przekształceń, który po przeanalizowaniu powstałej sytuacji zaproponuje zarządowi województwa kolejne rozwiązanie prawne.

Powodem podejmowanych decyzji o sprzedaży lecznicy jest jej kiepska sytuacja finansowa. Co prawda WPS ma świetną lokalizację i na budynek przychodni znalazłby się szybko chętny, ale o zachowaniu gabinetów stomatologicznych właśnie w tym miejscu nikt nie chce słyszeć.

Na utrzymanie przychodni i miejsc pracy co najmniej przez rok zdecydował się tylko Almed, ale - jak podawano nieoficjalnie - zbyt mały kontrakt z NFZ był powodem nieoczekiwanego wycofania się inwestora z transakcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH