PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co dalej z opieką stomatologiczną dla niepełnosprawnych w Jeleniej Górze?

Autor: nieck • Źródło: smn
25-07-2017, 08:32
Co dalej z opieką stomatologiczną dla niepełnosprawnych w Jeleniej Górze? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Rozstrzygnięcie kolejnego konkursu NFZ nastąpi dopiero 16 sierpnia i nie wiadomo z jakim wynikiem. Tymczasem sytuacja bez zmian: osoby niepełnosprawne z Jeleniej Góry muszą odbyć albo długą podróż, albo płacić za świadczenia.

Dolnośląski NFZ zapowiada, że dodatkowy konkurs na usługi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym zostanie rozstrzygnięty 16 sierpnia. Pewności, że kontrakt podpisze placówka z Jeleniej Góry mieć jednak nie można. Od początku lipca w Jeleniej Górze nie ma przychodni stomatologicznej, która przyjmowałaby pacjentów niepełnosprawnych, o czym infoDENT24.pl informował w artykule Jelenia Góra pustynią stomatologiczną dla niepełnosprawnych.

Jeśli dzieje się coś złego z zębem pacjenci niepełnosprawni mogą otrzymać pomoc finansowaną przez NFZ we Wrocławiu, Wołowie lub Oławie. To jednak daleka podróż, a na miejscu w Jeleniej Górze udzielane świadczenie w znieczuleniu ogólnym oznacza 1800 zł mniej w portfelu, bo taki jest koszt usługi w prywatnej klinice.

Jak informuje nj24.pl do nowego konkursu na leczenie osób niepełnosprawnych zgłosiły się cztery podmioty, w tym przychodnia z Jeleniej Góry. 

Więcej: nj24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH