PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Co czytali lekarze dentyści w 2013 roku?

Autor: Łukasz Sowa • Źródło: ŁS
30-12-2013, 08:03
Co czytali lekarze dentyści w 2013 roku? Co czytali lekarze dentyści w 2013 roku? (Fot. Fotolia/PTWP)
Liczby nie kłamią - w 2013 roku lekarzy dentystów interesowały przede wszystkim artykuły związane z paragonami fiskalnymi i elektroniczną dokumentacją medyczną. W zestawieniu statystycznym infoDENT24.pl dużą popularnością cieszyły się również tematy dotyczące zarobków czy konkursu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne. Najwięcej odsłon odnotował materiał poświęcony słynnej publikacji Rzecznika Praw Dziecka.

W 2013 roku na portalu infoDENT24.pl opublikowaliśmy ponad 1600 artyków w sześciu działach. Pod wzgledem liczby odsłon w pierwszej "setce" dominują te związane z paragonami fiskalnymi i elektroniczną dokumentacją medyczną.

W mijającym roku branża stomatologiczna żyła również publikacją wydaną przez Marka Michalaka, rzecznika praw dziecka, poświęconą diagnozowaniu przez stomatologów dzieci molestowanych. 

W ujęciu "działowym" najczęsciej czytanymi były: lexDENT i bizDENT. Cieszymy się, że misja przekazywania przez portal infoDENT24.pl środowisku dentystycznemu wiarygodnych informacji prawno-biznesowych jest realizowana zgodnie z planem.

W drugiej połowie roku znaczący wzrost czytelnictwa zanotował także dział poświęcony sprzętowi i materiałom stomatologicznym - techDENT

Oto dziesiątka najczęściej czytanych (tytuł i lead):

Miejsce 10. Zarobki lekarzy dentystów, czy inni mają lepiej?

Informacje o zarobkach prezentujemy ku pokrzepieniu serc - dla tych, którym do poprawy humoru wystarcza świadomość, że gdzie indziej jest lepiej. Innych przestrzegamy przed napływem krwi do mózgu i pocieszamy, że w państwach tych dentysta z reguły zarabia mniej niż lekarz internista. Natomiast zupełnie poważnie uposażenia nie są niebotyczne w porównaniu z wymogami stawianymi lekarzom dentystom. 

Miejsce 9Od 1 stycznia 2014 nowe rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych - co w załącznikach?

Ministerstwo Zdrowia zaprezentowało rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego. Przepisy rozporządzenia stosuje się do świadczeń gwarantowanych udzielanych od 1 stycznia 2014 r. 

Miejsce 8. Elektroniczna dokumentacja medyczna dopiero od 2017 r.?

Z wielkiej chmury mały deszcz. Jest niemal pewne, że e-rewolucja, a wraz z nią elektroniczna dokumentacja medyczna nadciągnie z dość dużym opóźnieniem. Zamiast 1 sierpnia 2014 r. coraz częściej wymienia się datę 1 stycznia 2017 r., co więcej najmniejsze praktyki lekarskie zapewne będą miały jeszcze więcej czasu (2020 r.) na przyjęcie - jak się teraz wydaje - ewolucyjnych, a nie rewolucyjnych zmian. 

POLECAMY W SERWISACH