W 2013 roku na portalu infoDENT24.pl opublikowaliśmy ponad 1600 artyków w sześciu działach. Pod wzgledem liczby odsłon w pierwszej "setce" dominują te związane z paragonami fiskalnymi i elektroniczną dokumentacją medyczną.

W mijającym roku branża stomatologiczna żyła również publikacją wydaną przez Marka Michalaka, rzecznika praw dziecka, poświęconą diagnozowaniu przez stomatologów dzieci molestowanych. 

W ujęciu "działowym" najczęsciej czytanymi były: lexDENT i bizDENT. Cieszymy się, że misja przekazywania przez portal infoDENT24.pl środowisku dentystycznemu wiarygodnych informacji prawno-biznesowych jest realizowana zgodnie z planem.

W drugiej połowie roku znaczący wzrost czytelnictwa zanotował także dział poświęcony sprzętowi i materiałom stomatologicznym - techDENT

Oto dziesiątka najczęściej czytanych (tytuł i lead):

Miejsce 10. Zarobki lekarzy dentystów, czy inni mają lepiej?

Informacje o zarobkach prezentujemy ku pokrzepieniu serc - dla tych, którym do poprawy humoru wystarcza świadomość, że gdzie indziej jest lepiej. Innych przestrzegamy przed napływem krwi do mózgu i pocieszamy, że w państwach tych dentysta z reguły zarabia mniej niż lekarz internista. Natomiast zupełnie poważnie uposażenia nie są niebotyczne w porównaniu z wymogami stawianymi lekarzom dentystom. 

Miejsce 9Od 1 stycznia 2014 nowe rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych - co w załącznikach?

Ministerstwo Zdrowia zaprezentowało rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego. Przepisy rozporządzenia stosuje się do świadczeń gwarantowanych udzielanych od 1 stycznia 2014 r. 

Miejsce 8. Elektroniczna dokumentacja medyczna dopiero od 2017 r.?

Z wielkiej chmury mały deszcz. Jest niemal pewne, że e-rewolucja, a wraz z nią elektroniczna dokumentacja medyczna nadciągnie z dość dużym opóźnieniem. Zamiast 1 sierpnia 2014 r. coraz częściej wymienia się datę 1 stycznia 2017 r., co więcej najmniejsze praktyki lekarskie zapewne będą miały jeszcze więcej czasu (2020 r.) na przyjęcie - jak się teraz wydaje - ewolucyjnych, a nie rewolucyjnych zmian. 

Miejsce 7. Jakub Łada prezydentem Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii

Jakub Łada (PTSS Wrocław) jest nowym prezydentem Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii - dowiedział się infoDENT24.pl. W głosowaniu, które zakończyło się w sobotę (26 października) uzyskał 90 ze 134 głosów delegatów Zjazdu Walnego odbywającego się w Zabrzu.

Miejsce 6. Stosujesz ostre narzędzia? Uważaj, są już ostre przepisy

Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, w związku z używaniem ostrych narzędzi przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych, określa rozporządzenie ministra zdrowia, które zacznie obowiązywać 13 czerwca 2013 r. (pisaliśmy o projekcie tego dokumentu). Czy nowe dotyczy także lekarzy dentystów? Tak o ile są pracodawcami i zatrudniają osoby leczące zęby (lub współpracują z takimi osobami prowadzącymi działalność gospodarczą np. na własny rachunek). Nie o ile w gabinecie stomatologicznym pracuje tylko jego właściciel.

Miejsce 5. Wydrukowali szczoteczkę 3D. Czyści zęby w 6 sekund

To nie żart. Inżynierowie firmy Blizzident opracowali nowy rodzaj szczoteczki do zębów. Jej wyjątkowość polega głównie na sposobie produkcji - można ją wydrukować, ale zadziwiający jest również czas w jakim szczoteczka czyści zęby. 

Miejsce 4. Duda Clinic z laurem zwycięzcy TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne

W atmosferze lat 20-tych ubiegłego stulecia inspirowanej kultowym filmem "Wielki Gatsby" w Teatrze imienia Juliusza Słowackiego w Krakowie główną nagrodę III edycji plebiscytu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne, organizowanego przez Dental Depot Wasio, odebrał dr Mariusz Duda, szef Duda Clinic Implantologia i Stomatologia Estetyczna z Katowic. 

Miejsce 3. Będą duże zmiany w zasadach kontraktowania świadczeń zdrowotnych

Ministerstwo Zdrowia planuje rewolucyjne zmiany w zasadach kontraktowania świadczeń zdrowotnych. 9 lipca resort opublikował propozycje nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (z 27 sierpnia 2004 r.). Co to oznacza dla lekarzy dentystów - komentuje lek. dent. Andrzej Cisło, członek NRL i autor strony autonomia-dent.pl 

Miejsce 2. Paragon fiskalny: katalog nazewnictwa dla praktyk stomatologicznych

To być może jedna z ostatnich odsłon, trwającej ostatnie miesiące, wymiany wątpliwości o zawartości paragonów fiskalnych wydawanych przez stomatologów. Pomocną dłoń do wszystkich zdezorientowanych wyciągnęli lekarze z Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach.

Miejsce 1. Czy dentysta ma szansę rozpoznać molestowane dziecko w oparciu o publikację Rzecznika Praw Dziecka?

Sytuacja to przedziwna. Media aż huczą o niefortunnych sformułowaniach zawartych w publikacji fachowej, a dotyczącej możliwości diagnozowania przez lekarzy denstytów przypadków przemocy wobec dzieci, które są pacjentami gabinetów stomatologicznych. Główny problem jest ten, że najzacieklejsi krytycy publikacji - nie trzymali jej nawet w ręku.