PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Chojnice: wniosek o zapewnienie usług stomatologicznych dla osób niepełnosprawnych

Autor: miro • Źródło: ms
14-06-2021, 08:47
Chojnice: wniosek o zapewnienie usług stomatologicznych dla osób niepełnosprawnych W Chojnicach brakuje opieki stomatologicznej dla dzieci z niepełnosprawnościami (fot. unsplash)
- Wystąpiłem o to, aby NFZ pomógł w rozwiązaniu problemu usług stomatologicznych dla osób niepełnosprawnych, w szczególności dla dzieci, które muszą być leczone w znieczuleniu ogólnym - zrelacjonował problem starosta chojnicki Marek Szczepański.

Inicjatywa starosty wynika z faktu, iż Marek Szczepański powołany został przez wojewodę pomorskiego na członka Rady Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku.

Według relacji Marka Szczepańskiego, dyrektor NFZ zapewniła, iż podejmie temat.

Przypomnijmy, że do zadań i kompetencji Rady należy między innymi uchwalanie programu pracy OW NFZ oraz kontrolowanie bieżącej działalności we wszystkich jego dziedzinach.

Przypomnijmy także, że już kilka lat temu radni komisji społecznej Urzędu Miejskiego w Chojnicach zabiegali o utworzenie poradni stomatologicznej dla osób niepełnosprawnych. Jako miejsce wskazywali Szpital Specjalistyczny im. J.K. Łukowicza, w którym wśród ponad 20 różnych lecznic, nie było poradni stomatologicznej dla osób z niepełnosprawnościami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH