Są tu wszyscy, którzy być powinni. Kilkuset wystawców, setki wykładowców, branżowe media, po wielokroć znajome twarze na każdym kroku. Najważniejsi - czyli odwiedzający zapewne znów stawią się w sile kilkunastu tysięcy.

Co nowego?

Biznes, a takim przecież są targi CEDE, nie lubi zastoju. W tym roku odwiedzających czeka kilka zmian. W czwartek i piątek drzwi wejściowe otworzą się dla gości o godzinie 10 a zamkną o 18. W sobotę wystawa będzie otwarta od 10 do 16.

Zmieniają się nie tylko godziny zwiedzania, ale także powierzchnia. W tym roku swój debiut przed branżą stomatologiczną będzie miał pawilon 8A. To sprawi, że nastąpią zmiany w aranżacji wystawy. Nowa przestrzeń umożliwi realizację postulatów wystawców z pawilonu 6A przeniesienia całości ekspozycji tego pawilonu do „czteropaku" oraz pawilonu 5A.

Niezależnie od numeru pawilonu na gości czeka mnóstwo nowości. Materiały kompozytowe, urządzenie do zabiegów z zakresu chirurgii ultradźwiękowej, system ceramiki stomatologicznej, innowacyjny system dla idealnych punktów stycznych, oprogramowanie do gabinetów i klinik - to tylko parę nowych „perełek" CEDE 2014.

Długa lista argumentów

- Jak zwykle warto zajrzeć do Strefy Testów w pawilonie nr 8. Na gości czeka mnóstwo ciekawych wykładów i warsztatów. Nowością jest także Grand Prix Publiczności - po raz pierwszy zwiedzający będą mogli głosować na produkty zgłoszone do Grand Prix, ale tylko z użyciem aplikacji mobilnej CEDE 2014. Wyniki będą dostępne na bieżąco na monitorze - zachęca Marek Wiktorowski z firmy Exactus, organizatora wystawy.

- Jest to najważniejsze wydarzenie stomatologiczne w Polsce - dodaje prof. dr hab. n. med. Stanisław Suliborski, kierownik naukowy, towarzyszącego targom, XX Zjazdu Zespołów Stomatologicznych i dodaje: CEDE jest nasze, polskie i nie musimy snobować się jeżdżąc do Kolonii, czy Chicago na wystawy stomatologiczne, aby tam zobaczyć, usłyszeć, dotknąć... wszystko to możemy zrobić w Poznaniu - zauważa.

- Nowe technologie i produkty są coraz bardziej złożone, aby je zrozumieć i opanować, potrzebne są kontakty bezpośrednie - analizuje fenomen CEDE prof. Henryk Mruk, z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. - Spotkania z wystawcami oraz zwiedzającymi są inspiracją w zakresie innowacji oraz kreatywności, a udział w targach jest okazją do zacieśniania relacji z klientami - przekonuje ekonomista.

Jeżeli kogoś nie przekonują argumenty merytoryczne, może przekonają muzyczne. W czwartek (11 września) w pawilonie 8A odbędzie „Koncert na koniec dnia". Gwiazdą wydarzenia będzie dobrze znany branży stomatologicznej Ray Wilson GENESIS Classic. Start o 18.00. Wszyscy są zaproszeni!