PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

CEDE dzień trzeci: z potrzeby serca

miro
14-09-2013, 10:04
CEDE dzień trzeci: z potrzeby serca CEDE dzień trzeci: z potrzeby serca
Tym razem nie piszemy o lekarzach dentystach jako o specjalistach zaangażowanych w sprawy zawodowe, a więc głównie w pomoc ludziom mającym problemy z uzębieniem. Tym razem piszemy o lekarzach dentystach, którzy zaangażowali się w niesienie pomocy najbardziej jej potrzebującym – dzieciom z hospicjum Małego Księcia w Lublinie.
Podczas Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE w Poznaniu zorganizowano aukcję prac artystycznych, z której dochód przeznaczono na potrzeby mieszkańców hospicjum.
W trakcie aukcji licytowano prace chorych dzieci, ale nie tylko, bo także obrazy namalowane przez Grzegorza Rosiaka. Nie bez przyczyny tego właśnie artysty. Na co dzień współpracuje on z branżą stomatologiczną.
Wynik aukcji to 6,5 tys. złotych pozyskanych ze sprzedaży dzieł. Jeden z artystycznie ozdobionych talerzy przez mieszkańców hospicjum sprzedany został za ponad 1 tys. zł. Za obraz Grzegorza Rosiaka wylicytowano cenę ponad 1,5 tys. zł.
Sercem każdej licytacji jest jej prowadzący. W tym przypadku Jarosław Stąpór, szef Dental radio szybko trafił do pokładów uczuć uczestników, które nie pozwoliły licytującym na obojętność wobec cierpienia najmłodszych.
Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH