PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Bydgoszcz: dentyści mobilizują MZ i NFZ do działania

Autor: szaft • Źródło: szaft
20-12-2013, 07:53
Bydgoszcz: dentyści mobilizują MZ i NFZ do działania Bydgoszcz: dentyści mobilizują MZ i NFZ do działania (Fot. infoDENT24.pl)
Długoterminowa opieka stomatologiczna, weryfikacja wyceny świadczeń i leczenie protetyczne protezami częściowo osiadającymi – są przedmiotem dwóch rezolucji skierowanych do Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia przez lekarzy dentystów z Bydgoskiej Izby Lekarskiej.

Oba dokumenty przegłosowali uczestnicy XXXII Sprawozdawczo - Wyborczego Okręgowego Zjazdu Lekarzy Bydgoskiej Izby Lekarskiej.

W pierwszym, sygnatariusze zwracają się do ministra zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia z prośbą o pilne przygotowanie długoterminowego programu opieki stomatologicznej dzieci i dorosłych w Polsce z uwzględnieniem świadczeń gwarantowanych ze środków publicznych. Dentyści żądają także weryfikacji wyceny świadczeń stomatologicznych NFZ do rzeczywistych kosztów usług lekarzy dentystów i kosztów prowadzenia poradni stomatologicznej.

Druga rezolucja jest prośbą o przeanalizowanie zasadności możliwości zamiany leczenia protetycznego protezami częściowymi osiadającymi, na leczenie protezami szkieletowymi (jeśli są wskazania medyczne i na wyraźny wniosek pacjenta) z uwzględnieniem kwoty z NFZ za protezę osiadającą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH