PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Bydgoski dentysta koordynuje pomoc dla Ukraińców

Autor: miro • Źródło: ms
13-03-2022, 08:37
Bydgoski dentysta koordynuje pomoc dla Ukraińców Dentysta Aleksander Sieminiuta Fot. FB
Funkcjonujący od 30 lat w Bydgoszczy dentysta Aleksander Sieminiuta, założyciel bydgoskiej lecznicy Dentalex koordynuje pomoc humanitarną dla uchodźców z Ukrainy.

Aleksander Sieminiuta i zatrudnieni u niego ukraińscy dentyści leczą większość rodaków mieszkających w Bydgoszczy. To swoiste prywatne centrum integracji Ukraińców w Bydgoszczy – czytamy na metropoliabydgoska.pl.

Dentysta koordynuje wiele inicjatyw pomocowych dla uchodźców trafiających do Bydgoszczy. Wspólnie z kolegą z Londynu zbiera środki i przekazuje je tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Sam wyasygnował na ten cel kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dzięki jego inicjatywie udało się zakupić m.in. kamizelki kuloodporne. Podejmowane są starania o zakup drona dla oblężonej Odessy.

Aleksander Siemieniuta cały czas służy radą uchodźcom. Podaje numer telefonu: 602 628 753. Można dzwonić do niego w każdej chwili w sprawach dotyczących pomocy Ukraińcom.

Aleksander Siemieniuta znany jest w środowisku jako doświadczony implantolog, powołał do życia klinikę VIP-Implant, która przeprowadza wiele zabiegów chirurgicznych. Edukację zdobywał w Krymskiej Akademii Medycznej, Akademii Medycznej w Kijowie, szwajcarskiej Zimmer Biomet Institute oraz HürzelerZuhr Dental Education Institute z Monachium.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   pomoc humanitarna   Pomoc Ukrainie  

POLECAMY W SERWISACH