• Partia Razem uważa, że brak bezpłatnego dostępu do usług stomatologicznych jest niemoralny
  • Najwyższy czas, aby bezpłatny dentysta na NFZ obejmował pełną opiekę stomatologiczną, a także nowoczesną opiekę protetyczną - mówił Adrian Zandberg współprzewodniczący Partii Razem

Bezpłatny dentysta i protetyk to życiowa potrzeba 

- Najwyższy czas, aby bezpłatny dentysta na NFZ obejmował pełną opiekę stomatologiczną, a także nowoczesną opiekę protetyczną - mówił Adrian Zandberg podczas przedstawiania programu dotyczącego polityki senioralnej „Wyzwania współczesnej Socjaldemokracji: Aktywny Senior i godna starość”. Debata odbyła się w ramach "Wakacyjnej Trasy Lewicy".

  • Rehabilitacja, na którą nie trzeba czekać latami,
  • nowy system refundacji leków za 5 zł,
  • bezpłatny dentysta i protetyk
    - to nie są luksusy, to powinien być standard – przekonywał polityk.

- Stomatolog to nie jest wizyta u kosmetyczki, to nie coś, bez czego można sobie poradzić. Porządna proteza to nie fantazja, tylko podstawowa życiowa potrzeba. Dentysta na NFZ musi w końcu objąć pełne leczenie, także nowoczesną protetykę – uważa Adrian Zandberg.

Co najmniej 8 proc. PKB na opiekę zdrowotną

Polityk wskazywał, że dominującym tematem w rozmowach ze starszym pokoleniem jest zdrowie. Jak ocenił, należy zwiększyć publiczny budżet na zdrowie do 8 proc. PKB. Ale też te pieniądze trzeba wydawać rozważnie - podkreślił. Tak, żeby lekarz na dyżurze był naprawdę, a nie tylko na papierze - dodał.