• Bóle głowy mogą być wynikiem zapalenia korzeni zębów. Takiej dolegliwości doświadczała przez długi czas Patrycja Michalska, wokalistka i trenerka wokalna
  • Okazało się, że pokonanie problemów możliwe będzie w wyniku ekstrakcji chorych zębów i zastąpienia ich implantami
  • - Wydawać się może, że za głos odpowiada krtań i język, a to zęby są bardzo, ale to bardzo ważnym narządem artykulacyjnych, naszymi rezonatorami - przekonywała Patrycja Michalska.  

Nieoczywista diagnoza przyczyn bólów głowy  

Okazało się, że po okresie trudnych do zdiagnozowania, uporczywych bólów głowy dobry kierunek terapii wskazały konsultacje z doświadczonymi lekarzami dentystami.

Kondycja wielu zębów -  i co gorsza - korzeni była na tyle zła, że należało je usunąć. Leczenia i rekonstrukcji uśmiechu wokalistki podjęli się lek. dent. Paweł Baranowicz – chirurg stomatolog i implantolog oraz Paweł Dajczer – stomatolog i protetyk.

- Czas kiedy zmagałam się z zapaleniem dziąseł, kiedy jeszcze miałam wszystkie zęby, to był moment bardzo trudny, bo moją pracą jest śpiew – relacjonowała w programie „Misja: Pacjent” Patrycja Michalska w TVP Kielce.

Rozbudowane leczenie stomatologiczne 

- Kiedy usunięto mi zęby w zasadzie musiałam nauczyć się mówić od nowa, wykonywać ćwiczenia i zacząć śpiewać z brakiem części uzębienia. To nie jest łatwa sytuacja dla wokalistki, gdyż język, bez wszystkich zębów, jakby rozlewa się, rozkłada się szerzej. Wydawać się może, że za głos odpowiada krtań i język, a to zęby są bardzo, ale to bardzo ważnym narządem artykulacyjnych, naszymi rezonatorami. Dla wokalistów są niezmiernym ważnym narzędziem pracy – wyjaśniała Patrycja Michalska w programie „Misja: Pacjent”.

- Nie mogę doczekać się dnia kiedy zostaną wszczepione implanty. Po tej całej batalii, po usunięciu zębów, po ostatecznym wkręceniu implantów, czuję że czekać mnie będzie tylko to co dobre – dodał gość TVP Kielce.