PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Będzie gabinet dentystyczny w przedszkolu!

11-04-2013, 00:01
Będzie gabinet dentystyczny w przedszkolu!
Będzie gabinet dentystyczny w przedszkolu!
Przełom? Na taką informację od dawna czekali propagatorzy dbania o zdrowe zęby od lat najmłodszych. Okazuje się, że mieszkańcy gminy Brańszczyk (12 km od Wyszkowa) doczekają się gabinetu dentystycznego. Chce go otworzyć lekarz dentysta z Wysokiego Mazowieckiego. Siedzibą gabinetu ma być przedszkole, ale uwaga, czar pryska, bo chodzi tylko o lokal po byłym przedszkolu.

Lokal znajduje się w budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku przy ul. Nadbużnej 3. Mieści się w nim pięć pomieszczeń o łącznej pow. 78,3 mkw. Lokal wymaga drobnych remontów adaptacyjnych, dlatego jego uruchomienie przewidziane jest na połowę 2013 r.

Mieczysław Pękul, wójt gminy Brańszczyk jest i tak zadowolony, bo przecież na jego terenie (gmina liczy 8,5 tys. mieszkańców) funkcjonować będzie gabinet dentystyczny. Okazuje się jednak, że prowadzący go lekarz dentysta nie ma podpisanej umowy z NFZ, więc początkowo przyjmować będzie klientów prywatnych. Przybyły do Brańszczyka lekarz dentysta deklaruje jednak, że wkrótce z usług stomatologicznych będą mogli korzystać także okoliczni mieszkańcy na podstawie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   NFZ   kontraktowanie   Inicjatywy  

POLECAMY W SERWISACH