PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Będą zmiany we władzach Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego

Autor: miro • Źródło: PTS
20-12-2022, 07:42
Będą zmiany we władzach Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego Będą głosowania podczas Walnego Zebrania Delegatów PTS Fot. AdobeStock
W trakcie, zaplanowanego na 20 stycznia 2023 r. Sprawozdawczo - Wyborczego Walnego Zebrania Delegatów Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, odbędzie się wybór nowego prezydenta PTS i  członków Zarządu Głównego Towarzystwa.
  • Sprawozdawczo - Wyborcze Walne Zebranie Delegatów PTS (wyłącznie w formie stacjonarnej) odbędzie się 20 stycznia 2023 r.
  • Podczas WZD zaplanowano głosowania mające doprowadzić do wyboru nowego prezydenta PTS i członków Zarządu Głównego Towarzystwa
  • Dotychczasowym prezydentem PTS jest prof. dr hab. Marzena Dominiak kierująca Katedrą i Zakładem Chirurgii Stomatologicznej i prorektor ds. strategii rozwoju Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, członkini Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej, 

ZG PTS zwołuje walne zebranie

Sprawozdawczo - Wyborcze Walne Zebranie Delegatów Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (wyłącznie w formie stacjonarnej) odbędzie się 20 stycznia 2023 r. o godz. 16.00 w Hotelu Old Town Haston pl. Nankiera we Wrocławiu.

Posiedzenie WZD ma charakter sprawozdawczy, wyborczy.

Zarząd Główny PTS prosi delegatów:

  • o podjęcie decyzji w sprawie obecności na posiedzeniu;
  • o przesłanie listy delegatów kierowanych na Walne Zebranie Delegatów z podaniem imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu;
  • o wskazanie ewentualnych kandydatów na prezydenta PTS.

Status delegatów podczas WZD

ZG PTS zadecydował, że przypadku spadku liczby członków Oddziału PTS - nie ulega zmniejszeniu liczba delegatów uczestniczących w WZD.

Delegaci, którzy jako członkowie nie mają opłaconych składek, nie mogą brać udziału w WZD (konieczne jest zweryfikowanie czy delegaci wysyłani na WZD mają uregulowane składki członkowskie).

Wnioski dotyczące rozszerzenia porządku obrad powinny być przesyłane na adres e-mail:biuro@pts.net.pl do 8 stycznia 2023 r.

Prezydent PTS prof. dr hab. Marzena Dominiak

Przypomnijmy, że prezydent PTS, prof. dr hab. Marzena Dominiak kieruje Katedrą i Zakładem Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, pełni funkcję prorektora ds. strategii rozwoju tej uczelni, jest członkinią Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej.

Prof. dr hab. Marzena Dominiak, nie zważając na wybuch pandemii, nie tylko nieprzerwanie leczyła pacjentów, ale także aktywnie brała udział we wszystkich pracach, inicjatywach i akcjach, których celem było jak najszybsze opanowanie paniki, występującej także wśród lekarzy dentystów. Uczona wskazywała techniki, sposoby, metody, które w szczególnej sytuacji epidemicznej pomagałyby lekarzom dentystom w bezpiecznym powrocie do pracy.

Wielokrotnie występowała w mediach w roli eksperta, który w najtrudniejszych dniach nie tracił głowy i merytorycznie wskazywał drogi rozwiązania problemów.

Prof. Marzena Dominiak przygotowała rekomendacje grupy roboczej PTS w sprawie postępowania w gabinetach stomatologicznych w okresie podwyższonego zagrożenia epidemicznego. Doprowadziła do pojawienia się zasad ortodontycznego leczenia pacjentów w czasie pandemii COVID-19.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTS   UM we Wrocławiu   Marzena Dominiak  

POLECAMY W SERWISACH