PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Beata Simon: targi DENTAMED nie myślą o stagnacji

Autor: miro • Źródło: miro
09-11-2013, 22:10
Beata Simon: targi DENTAMED nie myślą o stagnacji Beata Simon: targi DENTAMED nie myślą o stagnacji (Fot. infoDENT24.pl)
Czy na rynku targów stomatologicznych wciąż jest miejsce na imprezy regionalne? Zdecydowanie tak - uważa Beata Simon, komisarz targów DENTAMED we Wrocławiu. Skąd takie przekonanie?
Dolnośląskie Targi Stomatologiczne DENTAMED mają formułę imprezy regionalnej. Pojawiają się głosy, że zasadność ich organizowania jest, powiedzmy to delikatnie, ograniczona. Takiej opinii nie podziela Beata Simon, komisarz targów DENTAMED we Wrocławiu. W rozmowie z infoDENT24.pl mówi ona m.in.:

Na przykładzie 12 edycji Dolnośląskich Targów Stomatologicznych DENTAMED wniosków o stagnacji w branży nie można wysnuć, wręcz przeciwnie - uważam, że zainteresowanie udziałem w naszych targach wcale nie maleje. Mamy mniej więcej tylu samo wystawców, co w roku ubiegłym. Oceniamy, że w tegorocznej imprezie liczba gości zapewne będzie większa niż rok temu, kiedy to zarejestrowaliśmy 2238 osób odwiedzających.

Trudno jest mi oceniać decyzji w sprawie przyszłości Gdańskiego Forum Stomatologicznego BALTDENTICA, ale z pewnością 13 edycja targów DENTAMED odbędzie się. Ustalony jest termin targów 7 - 8 listopad 2014 r. Odbędą się one prawdopodobnie w tym samym miejscu co tegoroczne, chociaż decyzje w tym względzie jeszcze nie zapadły.

12. edycję targów DENTAMED od poprzednich wrocławskich imprez różni przede wszystkim liczba imprez towarzyszących. W tym roku, w ramach targów DENTAMED, bez wątpienia więcej firm prowadzi szkolenia, kursy, prezentacje niż w latach ubiegłych (patrz tutaj). To świadczy o wzrastającym zainteresowaniu lekarzy dentystów nie tylko ofertą wystawienniczą, ale także pogłębieniem wiedzy w ramach szczegółowych zagadnień związanych z funkcjonowaniem w zawodzie. To ważne, że w jednym miejscu, o jednym czasie można porozmawiać nie tylko o szczegółach technicznych ofert, prezentowanych przez przedstawicieli handlowych, ale także wysłuchać wykładów na temat nowych metod i technik leczenia.

Nie można mówić o malejącej chęci uczestnictwa w targach stomatologicznych, świadczy o tym chociażby poziom zainteresowania wystawców przyszłorocznymi targami KRAKDENT, których jesteśmy także organizatorami. Już teraz listę uczestników mamy praktycznie zamkniętą. Pozostały pojedyncze stoiska do zagospodarowania. W Krakowie będzie ponad 300 wystawców. Zapewniliśmy im 4,1 tys. mkw. powierzchni, wraz z salami szkoleniowymi będzie to ok. 9 tys. mkw.

KRAKDENT 2014 to impreza, która będzie kończyła pewien etap, gdyż koleje odbędą się już na nowym miejscu. Targi w Krakowie finalizują właśnie budowę kompleksu wystawienniczego EXPO Kraków. Powstaje on w pobliżu obecnej naszej siedziby.
Międzynarodowe Centrum Targowo - Kongresowe EXPO Kraków będzie największym, wielofunkcyjnym tego typu obiektem w regionie. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji 13 tys. mkw. Kompleks obejmuje dwie hale o łącznej powierzchni 9 tys. mkw., 12 klimatyzowanych sal konferencyjnych, ponad 700 miejsc parkingowych.

W 2015 r. wystawcy oraz osoby odwiedzające KRAKDENT znajdą się w nowej rzeczywistości, już teraz zapraszamy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
KRAKDENT   Dentamed 2013   Beata Simon  

POLECAMY W SERWISACH