PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Aparat ortodontyczny utknął w przełyku dziecka

ms
24-11-2020, 10:02
Aparat ortodontyczny utknął w przełyku dziecka Aparat ortodontyczny utkwił w przełyku (foto: pixaba)
21 listopada w Czeladzi przed z sklepem zakrztusił się nastolatek. Okazało się, że w jego przełyku utknął ruchomy aparat ortodontyczny. Zdarzenie zakończyło się szczęśliwie.

Na szczęście dla dławiącego się chłopca akcję ratunkową podjął strażak Łukasz Składan, który odchylił głowę chłopcu, dzięki czemu zostały udrożnione drogi oddechowe. 

Historia zakończyła się dobrze. Aparat wydostał się z przełyku chłopca w czasie bardzo silnych torsji. Po dwu dniach pobytu w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach dziecko opuściło szpital. 

Matka chłopca Angelika Słowińska poszukiwała przez FB strażaka - ratownika, aby podziękować mu za uratowanie życia dziecka. 

- Poszukuję pana ze straży, podobno w Gliwicach, który uratował dziś życie mojemu synowi Czeladź - Piaski przy sklepie Maximus, Żabka - pisała Angelika Słowińska na FB. - Dziękuję, że pan go uspokajał i dzięki panu moje dziecko oddychało, bo gdyby nie pan ciało obce przemieściło by się i nawet nie chce myśleć, co było by dalej. Pogotowie ratunkowe też spisało się na medal. Chciałam również bardzo podziękować wszystkim ludziom, paniom ze sklepu, przechodniom, kolegom i koleżankom Nataniela (jestem dumna, że moje dziecko ma takich przyjaciół), mojej rodzinie. Wiem, że zawsze mogę na Was liczyć.

Strażak - ratownik Łukasz Składan pracuje na stanowisku kierowania komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.  Wpis strażaka na FB świadczy o jego skromności. - Nie zrobiłem nic nadzwyczajnego. Cieszę się, że mogłem pomóc. Mam nadzieję, że chłopak nie ma mi za złe mojego braku empatii. W sytuacji zagrożenia życia nie mogłem dopuścić do „rozczulenia” tego nastolatka. Mogłoby to doprowadzić do pogorszenia jego stanu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
aparat ortodontyczny  

POLECAMY W SERWISACH