PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Anna Lella w składzie dyrektorów CED

Autor: miro • Źródło: ms
23-11-2021, 07:32
Anna Lella w składzie dyrektorów CED Anna Lella prezes ORL w Olsztynie (źródło FB)
Anna Lella wybrana została do składu dyrektorów zarządu Rady Europejskich Dentystów (CED). Stało się podczas walnego zgromadzenia CED 19 listopada 2021 r.

Przedstawiciele stowarzyszeń członkowskich Rady Europejskich Dentystów (CED), członków stowarzyszonych i obserwatorów spotkali się w Brukseli w Belgii na walnym zgromadzeniu CED pod przewodnictwem prezydenta dr Marco Landiego.

Podczas sesji plenarnej CED wybierano nowego prezesa i czterech dyrektorów zarządu.

Dr. Freddiego Sloth - Lisbjerga (Dania) wybrano na prezydenta. Natomiast dr Anna Lella (Polska), dr Robin Foyle (Irlandia) i dr Henner Bunke (Niemcy) zostali wybrani na dyrektorów (na kadencję 2021-2024), a dr Ioannis Tzoutzas (Grecja) - na kadencję 2021- 2022.

Nowo wybrani dyrektorzy dołączyli do trzech kontynuujących kadencję, którymi są: dr Doniphan Hammer (Francja), dr Paulo Melo (Portugalia) i dr Henk Donker (Holandia). 

Nowy zarząd CED rozpoczął pracę już 20 listopada 2021 r.

Council of European Dentists (CED) to europejskie stowarzyszenie non-profit, które reprezentuje ponad 340 tys. praktykujących dentystów, zrzeszonych w 32 krajowych stowarzyszeniach i izbach dentystycznych (z 30 europejskich krajów). Głównymi celami CED jest promowanie wysokich standardów opieki stomatologicznej i wspieranie skutecznej praktyki zawodowej, ukierunkowanej na bezpieczeństwo pacjenta (m.in. poprzez regularne kontakty z innymi organizacjami europejskimi i instytucjami UE).

Dr Anna Lella

Funkcja dr Anny Lelli w CED to kolejna ważna aktywność w największych organizacjach lekarsko - dentystycznych na świecie. Anna Lella jest pierwszym lekarzem dentystą z Polski w zarządzie Światowej Federacji Dentystycznej - FDI (w kadencji 2021 - 2024). 

Anna była już delegatką na Zgromadzenie Ogólne FDI. Działała w Europejskiej Regionalnej Organizacji ERO FDI, w której pełniła funkcje: sekretarza (2010 – 2013), prezydenta - elekta (2013 – 2016) oraz prezydenta (2016 – 2019). Anna Lella była nie tylko pierwszą Polką na stanowisku prezydenta Europejskiej Regionalnej Organizacji ERO FDI, ale także pierwszą kobietą kierującą tą organizacją.

W Polsce Anna Lella jest doskonale znana z pracy na rzecz samorządu lekarskiego. W ostatnich latach była m.in. wiceprezesem NRL i przewodniczącą Komisji Stomatologicznej NRL. Jest prezesem ORL w Olsztynie.

Jej aktywność na forum międzynarodowym w dużym stopniu umożliwiła zorganizowanie w Polsce Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI – największego wydarzenia w historii polskiej stomatologii (Poznań 7-10 września 2016 r.). 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Anna Lella   FDI   ERO-FDI   CED  

POLECAMY W SERWISACH