PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Andrzej Dulian chce sprostowania od Wprost

12-04-2013, 16:06
Andrzej Dulian chce sprostowania od Wprost
Andrzej Dulian chce sprostowania od Wprost
- Cytowana rzekoma wypowiedź i kontekst w jakim została użyta nie oddaje sensu rzeczywistym stwierdzeniom, jakie z mojej strony zostały wypowiedziane w trakcie rozmowy z artykułem. Moim zamysłem było zwrócenie uwagi na problem dostępności usług dentystycznych w Polsce, a nie stawianie środowiska lekarzy dentystów w złym świetle przekonuje Andrzej Dulian, prezes Izby Gospodarczej Techników Dentystycznych i żąda od Wprost sprostowania wypowiedzi przypisanych mu w tekście Kogo stać na zdrowe zęby.

Artykuł w popularnym tygodniku to najważniejszy temat mijającego tygodnia. Przypomnijmy, w ostatnim numerze Wprost ukazał się tekst, w którym padły mocne słowa pod adresem lekarzy dentystów. Stomatologom przypisano między innymi winę za drożyznę w gabinetach.  Większość tez zawartych w artykule można przeczytać tutaj. Autorem części kontrowersyjnych wypowiedzi był Andrzej Dulian, prezes Izby Gospodarczej Techników Dentystycznych.

- Nasi prawnicy zajmą się tą sprawą. Dziennikarze tygodnika przypisali mi wypowiedzi, których nie sformułowałem mówił jeszcze we wtorek portalowi infoDENT24.pl zainteresowany.

Czytaj także:

Wprosto tym, dlaczego dentysta jest drogi

Anna Lella: naruszono dobre imię lekarzy dentystów

W środę (10 kwietnia) Andrzej Dulian skierował pismo do Naczelnej Rady Lekarskiej, w którym poinformował o fakcie manipulacji dziennikarskiej Wprost. Wielu dentystów komentowało, że to za mało, a dowodem na prawdomówność szefa IGTD będzie jedynie wniosek o sprostowanie przesłany do redakcji tygodnika.

- W dniu dzisiejszym (tj. 12 kwietnia) zwróciłam się do Prezesa Duliana o przekazanie oficjalnego stanowiska w tej sprawie oraz poinformowanie, czy podejmuje jakieś działania w celu sprostowania swojej wypowiedzi. Moim zdaniem pozwoliłoby to na pełniejsze wyjaśnienie tej bulwersującej środowisko kwestii i zapobiegłoby antagonizowaniu lekarzy i techników, czemu wszyscy chyba jesteśmy przeciwni poinformowała portal infoDENT24.pl Anna Lella, wiceprezes NRL, przewodnicząca Komisji Stomatologicznej NRL.

Możemy już poinformować, że taki dokument został skierowany do rąk redaktora naczelnego Wprost Sylwestra Latkowskiego.

 Drożyzna  odpowiada Andrzej Dulian, prezes Izby Gospodarczej Techników Dentystycznych. I roztacza wizję, jak na milionach bezzębnych Polaków, którzy jednak muszą czymś gryźć, pożywiają się lekarze. to zdanie zawiera elementy nieprawdziwe i nieścisłe, argumentuje w piśmie do Wprost Andrzej Dulian.

- Chodzi o to, ze nie uważam tych cen za drożyznę, szczególnie w porównaniu z innymi krajami UE. Obniżenia cen usług dentystycznych raczej nie należy się spodziewać. Sytuację z pewnością poprawiła by reforma systemu ubezpieczeń społecznych. W momencie kiedy pieniądze szłyby naprawdę, mógłby on wybierać w jaki sposób chce je zagospodarować pisze Andrzej Dulian.

POLECAMY W SERWISACH