W gliwickim centrum handlowym Europa Centralna sieć aptek Super Pharm organizuje weekendowe akcje związane ze zdrowym stylem życia. W połowie marca 2015 r. klienci Super Pharm zapraszani byli na konsultacje w kwestiach związanych z higieną jamy ustnej. Każdy chętny mógł dokonać przeglądu stanu uzębienia. Do uczestnictwa w profilaktycznej akcji zapraszane były całe rodziny z dziećmi. W momencie, gdy na fotelu dentystycznym siadał rodzic, nad dzieckiem roztaczano fachową opiekę.

- Na wizytę u dentysty często w naszej zabieganej codzienności nie ma czasu. Stąd można uczynić to podczas weekendowych zakupów. Zależy nam na tym, aby być blisko potrzeb, stąd pomysł takiej akcji - wyjaśniała powody takiej akcji Magdalena Kończak-Łabas, organizatorka akcji z Super Pharm.

Po darmową poradę stomatologa sięgnąć będą mogli w najbliższy weekend uczestnicy Festiwalu Alternatywnej Zjednoczonej Aktywności w Głogowie. Wśród wielu imprez, głównie o charakterze kulturalnym, będą także organizowane darmowe przeglądy dentystyczne i prelekcje mające na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa jak prawidłowo dbać o jamę ustną.

Źródło: nowiny.gliwice.pl