• Zakończył się pierwszy etap plebiscytu Hipokrates na najlepszego (w oczach pacjentów) pracownika ochrony zdrowia Ogólnopolski finał zaplanowano na grudzień 2022 r.
 • Wśród lekarzy dentystów, pracujących w Szczecinie, najwięcej głosów w plebiscycie pacjentów, i to z dużą przewagą nad konkurentami, zebrała dr n. med. Agnieszka Ruchała Tyszler
 • W ocenie najlepszej dentystki w Szczecinie największe przeszkody w zawodzie to biurokracja i zawiłości przepisów prawnych, które zmieniają się bardzo szybko

Zakończony pierwszy etap plebiscytu Hipokrates 

Tytuły Hipokrates 2022 zostaną przyznane najpierw w każdym mieście i powiecie (ten etap się właśnie zakończył) , później na szczeblu wojewódzkim, a w końcu w ogólnopolskim finale.

Nowością tegorocznej edycji akcji będzie ogólnopolska gala plebiscytu zaplanowana na 2 grudnia w Zamku Królewskim w Warszawie. Patronem ogólnopolskiej gali jest Ministerstwo Zdrowia.

Co o wyzwaniach w zawodzie mówi najlepsza dentystka Szczecina 

Wśród lekarzy dentystów, pracujących w Szczecinie, najwięcej głosów w plebiscycie pacjentów, i to z dużą przewagą nad konkurentami, zebrała dr n. med. Agnieszka Ruchała Tyszler.

Organizatorzy konkursu zadali zwyciężczyni pierwszego etapu plebiscytu kilka pytań:

 • Od zawsze chciała być Pani stomatologiem? Skąd ten wybór?
  Zawsze chciałam pomagać ludziom. To oczywiście zmieniało się w zależności od wieku. Chciałam być lekarzem pracującym w karetce pogotowia, chirurgiem, pediatrą, ginekologiem. Ostatecznie zostałam stomatologiem i w ten sposób realizuję chęć niesienia pomocy ludziom w potrzebie.
 • Jakie wspomnienia z kariery zawodowej wywołują u Pani uśmiech
  Uśmiecham się gdy widzę swoich pacjentów, gdy są już w pełni zdrowia i dzięki temu osiągają kolejne sukcesy w życiu.
  Uśmiecham się gdy widzę swoje byłe studentki, studentów, którzy są już pełnoprawnymi lekarzami, którzy realizują swoje marzenia zawodowe.
  Uśmiecham się sama do siebie, kiedy widzę spełnioną rodzinnie i zawodowo kobietę, która ma przed sobą jeszcze wiele wyzwań.
 • Z jakimi trudnościami mierzy się Pani w pracy?
  Największe przeszkody to biurokracja i zawiłości przepisów prawnych, które zmieniają się bardzo szybko. Praca lekarza stomatologa w Polsce w zasadzie wymaga prowadzenia własnej działalności gospodarczej i to tworzy wiele wyzwań. Szczególnie było ciężko w czasach pandemii, ale także ciężko jest obecnie, w czasach kryzysu.
  Gdyby pominąć aspekt prowadzenia działalności - to martwi mnie brak świadomości Polek i Polaków w zakresie potrzeb związanych z należytym dbaniem o zdrowie jamy ustnej.
  Czasami mam wrażenie, że niezależnie od wykształcenia pacjentów, ich wiedza jest na poziomie wczesnoszkolnym. To rodzi duże trudności zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu medycznego, który musi nie tylko leczyć, ale uświadamiać potrzebę przeprowadzenia takiego właśnie leczenia. To bywa często sporym wyzwaniem.
 • Jakie ma Pani zawodowe marzenia
  Kończę kolejną specjalizację i przede mną trudne egzaminy, chciałabym zdać je jak najlepiej.
  Natomiast marzeniem na przyszłość jest zbudowanie zespołu złożonego z najlepszych lekarzy stomatologów, specjalistów w swoich dziedzinach, którzy będą skupieni w jednym miejscu, którzy będą leczyć na światowym poziomie i nawet najtrudniejsi terapeutycznie pacjenci będą mogli liczyć na ich pomoc.