PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Agnieszka Pachciarz zrezygnowała z pełnienia funkcji wiceprezydenta Poznania

Autor: miro • Źródło: ms
12-08-2015, 08:02
Agnieszka Pachciarz zrezygnowała z pełnienia funkcji wiceprezydenta Poznania Agnieszka Pachciarz (foto: Fotolia/PTWP)
– Otrzymałem informację od Agnieszki Pachciarz o rozwiązaniu współpracy. W takich okolicznościach, gdy pojawiły się informacje o mailach, dla dobra urzędu Agnieszka Pachciarz nie może być już wiceprezydentem – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Drażliwa sprawa dotyczyła e-maili, które poza wiedzą prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka, wymieniali ze sobą Agnieszka Pachciarz, Paweł Augustyn - szef Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, poseł PO Jacek Tomczak i były wiceprezydent Poznania Mirosław Kruszyński. Sprawa dotyczyła niedopuszczenia do powołania koalicji PO - SLD w Radzie Miasta.

Agnieszka Pachciarz była drugim zastępcą prezydenta Poznania od 9 lutego, początkowo zajmowała się sprawami zdrowia i polityki mieszkaniowej, a po powołaniu wiceprezydenta Arkadiusza Stasicy powierzono jej kulturę i sprawy społeczne. Agnieszka Pachciarz w 2012 r. została podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia. W tym samym roku została prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia, ze stanowiska została odwołana pod koniec 2013 r. Później była prezesem Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej, spółki Uniwersytetu Medycznego w Poznania, a następnie członkiem rady nadzorczej Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Do czasu powołania nowego wiceprezydenta dotychczasowe obowiązki Agnieszki Pachciarz przejmie sam prezydent Jaśkowiak. Decyzja o powołaniu kolejnego zastępcy zapadnie najprawdopodobniej na początku września.

Więcej: gloswielkopolski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH