PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Agnieszka Pachciarz: z uniwersyteckiego centrum stomatologii do urzędu miasta?

Autor: szaft • Źródło: gazeta.pl/szaft
08-12-2014, 08:41
Agnieszka Pachciarz: z uniwersyteckiego centrum stomatologii do urzędu miasta? Agnieszka Pachciarz (fot. PTWP)
Agnieszka Pachciarz, była prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, a obecnie szefowa Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii i Medycyny Estetycznej w Poznaniu, jest wśród kandydatów do objęcia stanowiska wiceprezydenta miasta.

Agnieszka Pachciarz miała spotkać się już w sprawie nowych obowiązków z prezydentem Poznania - Jackiem Jaśkowiakiem. Była szefowa Narodowego Funduszu Zdrowia w urzędzie miasta miałaby zająć się ochroną zdrowia. Jak piszą lokalne media, kandydaturę Pachciarz mocno wspiera zarząd poznańskiej Platformy Obywatelskiej.

Agnieszka Pachciarz, obecnie szefowa Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii i Medycyny Estetycznej w Poznaniu, od marca zasiada także w radzie nadzorczej miejskiej spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Kandydatka na wiceprezydenta Poznania ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2004 roku uzyskała uprawnienia radcy prawnego, współpracowała z organizacjami samorządu lekarskiego i instytucjami administracji zdrowotnej. 27 czerwca 2012 roku objęła urząd prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Na wniosek ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza19 grudnia 2013 r. została odwołana z tego stanowiska.

Więcej: poznan.gazeta.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH