PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

3 czerwca zdrowie stało się sprawą narodową. Ocena Adama Niedzielskiego

Autor: PAP • Źródło: PAP/en
03-06-2022, 18:21
3 czerwca zdrowie stało się sprawą narodową. Ocena Adama Niedzielskiego Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji inaugurującej projekt „Zdrowe życie” PAP/Radek Pietruszka
- Nigdy jeszcze kwestie zdrowia nie miały tak dużej rangi, nigdy nie jednoczyły wszystkich. Po raz pierwszy zdrowie  Polaków jest wspólną sprawą - zapewnia minister zdrowia Adam Niedzielski.
  • Ruszył projekt "Zdrowe życie", zainaugurowany konferencją w Pałacu Prezydenckim 3 czerwca
  •  Główny cel projektu to uświadamianie Polakom jak ogromną wagą i inwestycją w zdrowie jest profilaktyka
  • Pandemia  pokazała, że dbanie o zdrowie i świadomość medyczna to są bardzo ważne determinanty tego, jak radzimy sobie w sytuacji kryzysowej, mówił minister zdrowia Adam Niedzielski

Projekt "Zdrowe życie". Odmieni Polaków?

Minister Adam Niedzielski wziął udział w konferencji inaugurującej projekt "Zdrowe życie".

- Dzisiejsza data, 3 czerwca, to będzie data, którą cały świat z sektora medycznego zapamięta naprawdę na długo - powiedział szef resortu.

- Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że pierwszy raz sprawy zdrowia mają taką rangę i charakter, że stają się sprawą, która jednoczy wszystkich. Jednoczy autorytet pary prezydenckiej, działania rządu, działanie polskiego biznesu i wszystkich nas, którzy pracują w sektorze medycznym i dbamy bezpośrednio o zdrowie Polaków. Nigdy nie było takiej sytuacji, żeby zdrowie Polaków było wspólną sprawą - dodał.

Profilaktyka najlepszą inwestycją w zdrowie

Niedzielski dodał, że trzeba wykonać ogromną pracę, która ma uświadomić Polakom jak ogromną wagą i inwestycją jest profilaktyka. - Profilaktyka jest najlepszą inwestycją - podkreślił.

- Jeżeli popatrzymy na badania przesiewowe, które dotyczą mammografii - wskaźniki ledwo osiągają 30 proc, a w Europie dużo powyżej 50 proc. Cytologia - niecałe 20 proc. Inne programy z zakresu chociażby chorób układu krążenia - to są znikome procenty udziału - wskazał.

- Trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć, że dwuletnie doświadczenie pandemii, pokazuje, że profilaktyka, dbanie o zdrowie i świadomość medyczna to są bardzo ważne determinanty tego, jak radzimy sobie w sytuacji kryzysowej, gdy pojawia się epidemia - mówił.

- Zapamiętajmy tę dzisiejszą datę, 3 czerwca, jako dzień, w którym zdrowie staje się sprawą narodową - podsumował.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Ministerstwo Zdrowia   zdrowie  

POLECAMY W SERWISACH