PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

265 tys. dol. zadośćuczynienia, bo dentysta nie zdiagnozował raka

Autor: miro • Źródło: ms
03-08-2020, 09:10
265 tys. dol. zadośćuczynienia, bo dentysta nie zdiagnozował raka Zadośćuczynienie za zignorowanie raka
Krewni mieszkańca Montrealu, który zmarł na raka jamy ustnej, pozywają dentystę o kwotę 265 tys. dolarów. Pacjent leczył się stomatologicznie wiele miesięcy, ale dentysta nie zdiagnozował u niego śmiertelnej choroby.

Z powodu błędów popełnionych przez dentystę – jego pacjent Yvon Dubreuil cierpiał trzy lata i zmarł przedwcześnie – wynika z pozwu złożonego jesienią 2019 r. w Sądzie Najwyższym przez prawnika Patricka Martin-Ménarda.

Yvon Dubreuil zmarł 7 sierpnia 2019 r. w wieku 86 lat. W pozwie jego krewni uważają, że gdyby nie błędy popełnione przez dentystę, z którym pacjent konsultował się kilkakrotnie w 2016 r., nie umarłby on i nie cierpiałby przez trzy lata.

Dentysta, Marc Tremblay w 2018 r. pozbawiony został okresowo prawa wykonywania zawodu. Stomatolog kwestionuje ten wyrok, jednocześnie ani on, ani jego prawnik nie chcieli komentować pozwu wniesionego przez rodzinę Yvona Dubreuila.

Pierwsza wizyta pacjenta w Centrum Implantologii Marca Tremblaya sięga marca 2016 r., jak wynika z pozwu złożonego w sądzie pacjent trafił do dentysty z powodu „dyskomfortu i bólu w lewym dolnym dziąśle pod protezą”.

Zarzut jest taki, że podczas pierwszej wizyty tylko asystentka i higienistka stomatologiczna badały pacjenta. Z dentystą spotkał się on zaledwie kilka minut przed zabiegiem wszczepienia czterech implantów w czerwcu 2016 r.

Dentysta nieobecny był na wszystkich pooperacyjnych wizytach kontrolnych, podczas których Dubreuil kilkakrotnie zgłaszał ból.

Dopiero w listopadzie 2016 r. higienistka stomatologiczna zauważyła białawe plamy w ustach pacjenta.

U skierowanego do specjalisty mężczyzny ostatecznie zdiagnozowano raka „stopnia czwartego i trzy guzy, w tym dwa naciekające na poziomie implantów”.

Dubreuil musiał przejść operację usunięcia guzów i implantów, połączoną z usunięciem dolnej szczęki.

Wdowa, która pozywa Marca Tremblaya, żałuje, że wiele pięknych lat emerytury z mężem "poszło z dymem". - To złamało jego, ale także moje życie – mówiła 81-letnia Réjane Bonneau.

Marc w dzień po operacji usunięcia guza jamy ustnej stracił radość życia. - Nigdy nie było dnia, w którym powiedziałby, że jest lepiej, mówił chcę umrzeć, nie spędzę tak życia - relacjonowała kobieta.

Dubreuil musiał być karmiony przez wiele miesięcy pozajelitowo. W końcu był w stanie ponownie nauczyć się połykać ustami, ale tylko płynne jedzenie.

Rak zwyciężył - mężczyzna zmarł prawie rok temu. Jego żona zmaga się z depresją. Ostatnio lekarze stwierdzili, że ma guza w prawym płucu, a także problemy z sercem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH