• Apel ACFF o powrót pacjentów do leczenia stomatologicznego.
  • Kampania promująca Światowy Dzień Przyszłości bez Próchnicy (14 października).
  • Co lekarz dentysta, może zrobić w Światowym Dniu Przyszłości Wolnej od Próchnicy.

ACFF o wpływie pandemii na zdrowie jamy ustnej 

- Pandemia koronawirusa dotknęła nas wszystkich, dla wielu taka sytuacja generuje dodatkowe problemy ze zdrowiem jamy ustnej. Może to być spowodowane brakiem dostępu do opieki, przeorientowaniem zespołów dentystycznych, zamknięciem niektórych gabinetów stomatologicznych lub osobistym pragnieniem ograniczenia kontaktu z innymi – czytamy na stronie ACFF.

ACFF o WCFFDay (14 października)

- 14 października, podczas WCFFDay 2021 (Światowy Dzień Przyszłości bez Próchnicy) chcemy wspierać ludzi, zajmujących się opieką stomatologiczną, w prowadzeniu lokalnych kampanii, które ponownie angażują pacjentów i społeczeństwo w zdrowie jamy ustnej – informuje ACFF.

Róbmy to przełamując wszelkie bariery w lokalnych społecznościach, zachęcając społeczeństwo do powrotu do specjalistów zajmujących się zdrowiem jamy ustnej. Ważny jest dostęp do środków zapewniających należytą profilaktykę w domu. Starajmy wysłać wiadomości, które pomogą w zachowaniu zdrowia jamy ustnej – apeluje ACFF.

ACFF zwraca się do lekarzy dentystów, aby ci, poprzez akcje profilaktyczne, uświadamiali pacjentom czym jest próchnica i że z tą chorobą można się uporać, ale ważna jest żelazna konsekwencja.

ACFF apeluje do lekarzy dentystów

Tego dnia każdy lekarz dentysta, który  chce wesprzeć Światowy Dzień Przyszłości Wolnej od Próchnicy może:
- zorganizować okolicznościową imprezę,
- dzielić się materiałami propagującymi zdrowy uśmiech z przyjaciółmi, rodziną, współpracownikami czy sąsiadami,
- używać w tym dniu hasztagu #WCFFDay w mediach społecznościowych.

Aby wesprzeć tego typu działania ACFF stworzyło serię bezpłatnych zasobów, które można pobrać ze strony organizacji.

WCFFDay obchodzony jest na całym świecie dzięki wsparciu oddziałów ACFF. Chodzi o: wydarzenia informacyjne, akcje edukacyjne, bezpłatne konsultacje dotyczące higieny jamy ustnej, profesjonalne seminaria internetowe, działania edukacyjne w szkołach i wiele innych projektów koordynowanych przez partnerów ACFF i lokalne społeczności.

WCFFDay został zainicjowany w 2016 r. przez Sojusz na rzecz Przyszłości bez Próchnicy (ACFF). Jego misją jest zaspokojenie potrzeby zwiększenia globalnej świadomości na temat próchnicy zębów i chorób, które bez leczenia mogą prowadzić do próchnicy.

ACFF koncentruje się na kwestiach wynikających ze złego stanu zdrowia zębów, stara się podnieść globalną świadomość na temat najlepszych praktyk w zakresie profilaktyki i leczenia próchnicy.

Materiały promocyjne na ACFF