– Medicover Stomatologia tworzy dziś jedną z największych na rynku dentystycznym społeczności higienistek i asystentek, co doskonale pokazują organizowane przez nas konferencje. Stają się one okazją do spotkania i integracji środowiska, ale także rozwoju kompetencji, wzajemnej wymiany doświadczeń, a także zdobycia nowych umiejętności przez kadrę – mówi Maria Michalska, dyrektor operacyjna Medicover Stomatologia.

– Co więcej: dzięki takim wydarzeniom jak piątkowa konferencja jego uczestniczki mają unikalną możliwość odkrywania swojego potencjału przy wsparciu wielu ekspertów, co w tej branży jest niezwykle istotne. Podobnie zresztą jak podążanie jasną ścieżką rozwoju kariery, którą jako rynkowy lider, mający ogromne doświadczenie na wielu polach stomatologii, staramy się wskazać naszym zespołom – dodaje.

Tym razem pomogły w tym wykłady, ale także praktyczne warsztaty. W sumie ponad 10 godzin wypełnionych wiedzą! Konferencję otworzyła 45-minutowa prelekcja Jak sprawić, żeby świat dla nas oszalał, czyli jak uwierzyć w siebie i pozwolić innym zrobić to samo, prowadzona przez Tatianę Mindewicz-Puacz, autorkę książek, business coacha, która publiczności znana jest jako mentorka w programie Projekt Lady.

– Organizując konferencje, zawsze staramy się, aby gościli na nich specjaliści, często niezwiązani z branżą stomatologiczną, którzy potrafią zainspirować do działania, a przede wszystkim zmotywować do dalszego rozwoju zawodowego i odkrywania talentu. Zależy nam bowiem na tym, aby uczestniczki wydarzenia wyniosły z niego możliwie najwięcej dla siebie prywatnie i dla swojej kariery. W tym roku taką rolę pełniła prelekcja Tatiany Mindewicz-Puacz, która była swoistą rozgrzewką przed maratonem wiedzy, jaki zapewniliśmy – opisuje Maria Michalska.

Ten maraton składał się z cyklu praktycznych warsztatów, które wypełniły cały dzień. Dyp. hig. stom. Magdalena Sroka-Kalisz skupiła się podczas swoich zajęć na temacie specjalizacji w zawodzie asystentki, a mgr Karolina Kopciewicz-Kozicka poświęciła swój warsztat tematowi profesjonalnej wizyty higienizacyjnej. Dyp. hig. stom. Marzena Cesarz podzieliła się wiedzą na temat profilaktyki onkologicznej, a hig. stom. Katarzyna Magdzik opowiedziała o roli asystentki w gabinecie ortodontycznym.

Warsztatami poświęconymi przygotowaniu pacjenta do zabiegów ortodontycznych pokierowała z kolei dyp. hig. stom. Joanna Dziewit, a temat przygotowania do zabiegu implantologicznego przybliżyła dyp. hig. stom. Magdalena Michałowska. Warsztat Keep calm and scale o wizycie higienizacyjnej po angielsku i bez stresu poprowadziła mgr Katarzyna Śpiewak. Zespół w składzie: Aleksandra Dąbrowska-Kamińska, Paweł Gierczak i Sergiusz Szajek skupił się natomiast na komunikacji z pacjentem w gabinecie.

– Organizowane przez nas konferencje postrzegamy jako wielowymiarową inwestycję w nasze zespoły, ale także w spójny rozwój sieci. Fakt, że wiedza przekazywana jest wewnątrz zespołów, sprawia, iż nasze usługi stają się jednorodne, oparte na tym samym wysokim standardzie, co jest kluczowe dla rozwoju Medicover Stomatologia i realizacji naszych celów – mówi dyrektor operacyjna.

– Stawiamy też na swobodny przepływ wiedzy, dzięki czemu doświadczone higienistki i asystentki stają się mentorkami swoich młodszych koleżanek po fachu, dopingując je i wspierając w zdobywaniu umiejętności. To unikalne na rynku stomatologicznym podejście do rozwoju kadry, dzięki któremu tworzymy teamy o mocnych kompetencjach – dodaje.

Konferencja pomogła nie tylko w integracji, ale także w przybliżeniu trendów rynkowych i wartości Medicover Stomatologia.

– W tym roku tak dobraliśmy tematy warsztatów, aby znalazły się w nich zagadnienia związane z profilaktyką, ważną zwłaszcza w dobie długu zdrowotnego. Ponadto pojawiły się tematy związane z pozytywnymi doświadczeniami pacjenta, komfortem wizyty czy skuteczną i empatyczną komunikacją z pacjentem. Są to obszary, które definiują dziś markę Medicover Stomatologia – mówi Maria Michalska.

Wyraz temu podejściu dano także, przybliżając po raz pierwszy ideę tworzącej się właśnie „Akademii Higieny i Asysty”, czyli jedynej na rynku inicjatywy, która ma pomóc w kształceniu początkujących adeptek zawodu. Medicover Stomatologia wyróżnił też najlepsze higienistki i asystentki, przyznając podczas wieczornej gali statuetki w 11 kategoriach. Tę część poprowadził Conrado Moreno.

Higienistką stomatologiczną roku została Sabina Merklinger z Medicover Stomatologia w Rzeszowie, tytuł Asystentki stomatologicznej roku powędrował z kolei do Wiolety Grochowiec z Medicover Stomatologia Plac Konstytucji w Warszawie. W kategorii Kreowanie doświadczeń pacjenta nagrodzono Natalię Szeląg ze Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach. W kategorii Kreowanie wizerunku w internecie statuetkę zgarnęła Anna Kosmecka z Dentim Clinic Medicover w Bydgoszczy, a w kategorii Budowanie zespołu nagrodzono Olhę Shemchuk z Medicover Stomatologia Prosta w Warszawie.

Wyróżnienie w kategorii Asysta wielospecjalistyczna przyznane zostało Jadwidze Rudeckiej-Nowak z Medicover Stomatologia Różana w Warszawie, a za Wszechstronność w działaniu doceniono Martę Najs z Medicover Stomatologia w Gdyni. W kategorii Technologie cyfrowe statuetka powędrowała do Patrycji Clements z Medicover Stomatologia Rzeczypospolitej w Warszawie. W kategorii Rozwój i samodoskonalenie doceniono Grażynę Czajkowską z Royal Dent, a za Efektywne zarządzanie materiałami medycznymi wyróżniono Darię Magierę z Denta Care StomaDental w Rybniku.

Nagrodę w kategorii Wdrażanie współpracowników medycznych przyznano Paulinie Zawiszy z Medicover Stomatologia Bora-Komorowskiego w Krakowie. Dodatkowe wyróżnienie w tym roku trafiło do Krzysztofa Calowa z Medicover Stomatologia Prosta w Warszawie.

– Tymi statuetkami doceniamy talenty i wkład w rozwój Medicover Stomatologia, ale także dopingujemy do dalszego rozwoju, pokazując jednocześnie, jak szeroki jest dziś obszar działania w gabinecie asystentek i higienistek. To także wyraz wdzięczności, bo to zespoły tworzą dziś wysoki standard opieki, jaki zapewniamy pacjentom – podsumowuje dyrektor operacyjna.


Sponsorzy konferencji:

Dentsply Sirona
Pierre Fabre
Philips Sonicare
Haleon
Align Technology
Dentaid
KolDental

Partnerzy:

Beauty Hall Elektrownia Powiśle
Oriflame

Patronat medialny objął portal Infodent24.pl.