PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Śląsk: 1110 przedszkoli w programie "Dzieciństwo bez próchnicy"

Autor: miro • Źródło: dz.pl, ms
16-04-2015, 08:03
Śląsk: 1110 przedszkoli w programie "Dzieciństwa bez próchnicy" (foto: freedigitalphotos)
Do końca 2016 r. z programu edukacyjnego "Dzieciństwo bez próchnicy" skorzysta ponad 1110 przedszkoli w Śląskiem. Dotychczas przez edukatorów przeszkolonych zostało blisko 100 placówek z blisko 300, które zostały objęte akcją.

- Jesteśmy zadowoleni z liczby przedszkoli, które wezmą udział w trzeciej odsłonie programu - mówi Dziennikowi Zachodniemu koordynator akcji - Anna Gardocka ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dodaje ona, że zdarzało się, iż placówki same dzwoniły z prośbą, aby zapisać ich do programu.

Do czwartej edycji "Dzieciństwa bez próchnicy" przedszkola mogą się zapisywać, jednak oficjalny nabór ruszy dopiero w sierpniu.

- Ok. 56 proc. trzylatków, 85 proc. dzieci w wieku 6 lat i prawie 90 proc. dzieci w wieku szkolnym choruje na próchnicę zębów - wylicza dr Lidia Postek-Stefańska, konsultant wojewódzki w dziedzinie stomatologii dziecięcej. Odpowiedzialne za taki stan rzeczy są: niewystarczająca świadomość zapobiegania próchnicy u dzieci i rodziców, zła dieta, nieprzestrzeganie zasad higieny jamy ustnej, ograniczony dostęp do gabinetów stomatologicznych - wymienia dr Lidia Postek-Stefańska.

Czytaj także: „Dzieciństwo bez próchnicy" - ruszyła III runda naboru przedszkoli 

Więcej: dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH