PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Znieczulenie u dentysty, kawa, witamina C i sparaliżowana twarz

Autor: miro • Źródło: ms
20-05-2021, 11:50
Znieczulenie u dentysty, kawa, witamina C i sparaliżowana twarz Bethy Bee po znieczuleniu u dentysty (TikTok)
Dentysta zaaplikował mi zastrzyk znieczulający, po którym połowa mojej twarzy została na kilka dni sparaliżowana – skarży się na TikTok Bethy Bee i przestrzega innych: nie pijcie kawy i wystrzegajcie się witaminy C przed wizytą u stomatologa!

Sprawa czasowego paraliży mięśni twarzy wywołała burzę wśród osób, które obejrzały film na TikTok autorstwa Bethy Bee.

Do sprawy odniósł się nawet prof. Charles D. Azzaretti, dyrektor programu anestezjologii stomatologicznej w NYU Langone Dental Medicine. Mówi on: uważam, że dokładność zrealizowanie zastrzyku znieczulającego jest decydująca, to czy pacjent przyjmował przed wizytą u dentysty witaminę C lub pił kawę nie ma znaczenia. Skąd taka właśnie opinia? Otóż w przekonaniu Bethy Bee wpływ znieczulenia na wystąpienie paraliżu mięśni twarzy był decydujący, ale w opinii kobiety znaczenie miało także to, iż bezpośrednio przed zabiegiem wzięła dużą dawkę witaminy C i piła kawę.

To jak Bethy Bee wygląda po wizycie u dentysty nie jest najprzyjemniejszym widokiem. Pacjentka stwierdziła, że jej powieka pozostawał nieruchoma i kładąc się do snu musiała po prostu przymknąć ją dłonią. Na szczęcie na drugi dzień przerażające objawy ustąpiły.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
znieczulenia   błąd dentysty   pacjent  

POLECAMY W SERWISACH