PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Znany dentysta popełnił samobójstwo

Autor: nieck • Źródło: en
21-12-2021, 14:32
Znany dentysta popełnił samobójstwo Dentysta targnął się na życie (fot. Unsplash)
Jonathan Shenkin, amerykański specjalista w dziedzinie stomatologii dziecięcej, popełnił samobójstwo. Dzień wcześniej Towarzystwo Stomatologiczne stanu Maine usunęło go ze swojego zarządu.

Jonathan Shenkin amerykański specjalista  w dziedzinie stomatologii dziecięcej popełnił samobójstwo. Cierpiał na zaburzenia psychiczne. Dzień wcześniej  Towarzystwo Stomatologiczne stanu Maine usunęło go ze swojego zarządu z możliwością przywrócenia funkcji po czterech latach.

Jego partnerka Noon Weiss mówiła prasie, że nie zauważyła, by problemy psychiczne dentysty nasiliły się, choć decyzja ta bardzo go przygnębiła. 

- Zawodowa reputacja była dla niego bardzo ważna. Odebrano mu godność, stwierdziła kobieta.

Shenkin zostawił w pracy list pożegnalny, w którym napisał, że jest mu przykro, ale nie mógł żyć po tym co się wydarzyło. Myślę, że postępuję słusznie – napisał.

Jonathan Shenkin od 2003 r. praktykował stomatologię dziecięcą. Od 2003 r. był wykładowcą Uniwersytetu w Bostonie oraz w School of Dental Medicine.

W listopadzie 2015 r. ukończył dwuletnią kadencję jako wiceprezes Amerykańskiego Towarzystwa Stomatologicznego (ADA). W latach 2009-2010 był prezesem Maine Dental Association.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta  

POLECAMY W SERWISACH