PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zbiórka pieniędzy na leczenie stomatologiczne 17-letniego Jakuba Koziatka

Autor: nieck • Źródło: infoprzasnysz.com
10-01-2023, 14:07
Zbiórka pieniędzy na leczenie stomatologiczne 17-letniego Jakuba Koziatka Po okaleczającej operacji onkologicznej potrzebne jest leczenie implantologiczne Fot. Shutterstock
Trwa akcja zbiórki funduszy na leczenie stomatologiczne dla Kuby Koziatka. Po operacji niezłośliwego nowotworu żuchwy konieczny  jest zabieg wszczepienia implantów zębowych, by chłopiec mógł normalnie funkcjonować.
  • Kuba Koziatek potrzebuje wsparcia by móc sfinansować implanty stomatologiczne po bardzo rozległej operacji resekcji i rekonstrukcji żuchwy
  • Powrót do normalnego funkcjonowania po ciężkiej operacji wymaga także długiej rehabilitacji
  • Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Kuby. Odbyły się dwa wydarzenia sportowe i kulturalne organizowane w Przasnyszu, podczas których zebrano w sumie 7,7 tys. złotych

Okaleczająca operacja. Konieczna by wyleczyć nowotwór żuchwy

17-letni Kuba Koziatek, uczeń Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu, miał niezłośliwy nowotwór żuchwy. Cierpiał z powodu bólu, miał częste stany zapalne twarzy, nie mógł otwierać ust i normalnie jeść. Niedawno poddał się ciężkiej operacji resekcji i rekonstrukcji żuchwy. Ubytek kości żuchwy był tak duży w jego przypadku, że do rekonstrukcji były potrzebne dwa płaty naczyniowe: z kości strzałkowej i z kości talerza biodrowego.

By  Kuba jak najszybciej mógł wrócić do zdrowia, powinien przejść leczenie implantologiczne i rehabilitację.  A to niestety wymaga niemałych nakładów pieniężnych, bo aż 40 tys. złotych.

Mieszkańcy Przasnysza. Organizują akcje charytatywne 

Społeczność Przasnysza organizuje pomoc i akcje zbiórki na leczenie Kuby Koziatka. 

6 grudnia 2022 r. odbył się mecz  piłki siatkowej, połączony z kiermaszem ciast oraz warsztatami zumby. Podczas meczu i towarzyszących mu atrakcji  udało się zebrać ponad 5 tys. zł. Pomysłodawcami tego wydarzenia byli pedagog szkolny ZSP - Agnieszka Dawidziuk oraz starosta Krzysztof Bieńkowski, a organizatorami ZSP w Przasnyszu oraz Powiat Przasnyski, jak informuje portal infoprzasnysz.com.

Natomiast 9 stycznia w przasnyskiej restauracji Wiatraczna Pizza&Kurczak, zorganizowano koncert charytatywny. Na scenie wystąpił Damian Kowalski i Zespół Tańców Historycznych – Szlacheckich działający przy Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu. W czasie koncertu odbywał się również kiermasz domowych ciast. A wynik tego wydarzenia to 2,7 tys. zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH