PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Żartowniś, cynik, a może głupek pozywa ...pastę do zębów

Autor: miro • Źródło: ms
20-01-2014, 13:46
Żartowniś, cynik, a może głupek pozywa ...pastę do zębów Żartowniś, cynik, a może głupek pozywa ...pastę do zębów (foto: freedigitalphotos)
Pozwaną jest pasta do zębów Close-Up, a ponieważ sama nie może się bronić - w jej imieniu wystąpi producent - koncern Unilever Nigeria Ltd. Pozywającym jest Anthony Olatunfe, który zbyt dosłownie wziął sobie do serca reklamowy przekaz. Pasta do zębów Close-Up miała zapewnić mu powodzenie u kobiet tymczasem....

Według reklamowych przekazów pasta Close-Up ma jedną zasadniczą zaletę. Ten, kto ją regularnie stosuje może być pewnym, że żadna kobieta mu się nie oprze.

Anthony Olatunfe należy do ludzi cierpliwych. Przez długich siedem lat Nigeryjczyk codziennie szczotkował zęby niezmiennie kładąc na jej włosie pastę Close-Up. Niestety zniewalający oddech, oparty o unikatową formułę pasty do zębów, nie przynosił pożądanych rezultatów.

Anthony Olatunfe postanowił więc pomóc losowi i po starannym wyszczotkowaniu zębów podszedł do swojej szefowej, aby ją oczarować namiętnym pocałunkiem naznaczonym niepowtarzalną formułą pasty Close-Up. Eksperyment szybko się zakończył wraz z siarczystym policzkiem wymierzonym Nigeryjczykowi przez zaskoczoną kobietę.

Siedem lat nadziei runęło w gruzach. Anthony Olatunfe przestał wierzyć, że kiedykolwiek przyjdzie dzień, w którym reklamowana pasta do zębów spełni jego nadzieje.

W ten sposób Anthony Olatunfe wylewał żale przed sądem. Zawsze trzymałem pastę w chłodnym miejscu, chroniłem ją przed działaniem słońca, rano i wieczorem dokładnie szczotkowałem zęby, używając reklamowanej pasty, raz nawet nakrzyczałem na mojego kilkuletniego bratanka, który wziął do ręki moją pastę, wszak w instrukcji było napisane, aby pastę trzymać z dala od dzieci.
Co dalej?

Barrister Festus Keyamo, prawnik z Lagos i aktywista praw człowieka twierdzi, że Unilever może udowadniać, iż pozywający jest zbyt brzydki, aby pasta Close-Up zniwelowała niedostatki jego urody. To jednak słaba linia obrony, gdyż niejednokrotnie ładne dziewczyny wiązały się z brzydkimi mężczyznami, zatem wygląd nie jest barierą nie do pokonania. Barrister Festus Keyamo sugeruje, aby Unilever dogadał się z rozgoryczonym użytkownikiem pasty Close-Up poza sądem.

Koncern ponoć nie stoi na przegranej pozycji gdyż nie trudno udowodnić, że Anthony Olatunfe niewłaściwie szczotkował zęby. Jak pokazują liczne badania, jest to sztuka trudna do perfekcyjnego opanowania. Czy jednak z drugiej strony można uzależniać efekt zachwalany w reklamie od niemożliwej do osiągnięcia perfekcji w szczotkowaniu zębów?

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pasta do zębów   Unilever  

POLECAMY W SERWISACH