PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Zapłata za serce dentystki niosącej pomoc w dobie koronawirusa

ms
12-10-2020, 09:23
Zapłata za serce dentystki niosącej pomoc w dobie koronawirusa W slumsach badania w kierunku koronawirusa niemile widziane (foto: pixabay)
Hinduska stomatolog Azmery Shaikh starała się diagnozować ludność mieszkającą w slumsach Bombaju na obecność koronawirusa, walcząc w ten sposób z epidemią. Nagrodą była wrogość zarówno sąsiadów, jak i poddawanych badaniom mieszkańców najbiedniejszych rejonów miasta.

Dentystka pracowała jako wolontariusz w organizacji charytatywnej „Doctors for You”, niosącej pomoc medyczną mieszkańcom slumsów.

Nikt nie traktował jej z przychylnością, a to dlatego, że pozytywny wynik badania w kierunku koronawirusa oznaczał dla nosiciela problemy z dalszym egzystowaniem w slumsach. Przymusowa izolacja dla wielu biedaków oznaczała bowiem jeszcze większe życiowe problemy, skutkujące nawet wyrzuceniem na ulicę, czego bardziej się obawiali niż choroby.

Po jakimś czasie okazało się, że także Shaikh oraz jej matka uległy zakażeniu. Stomatolog mieszkała w tak zwanej dobrej dzielnicy miasta. Jej sąsiedzi widzieli transport obu kobiet do szpitala specjalną karetką. Całe wydarzenie rejestrowane było przez - zdawało się - życzliwych jej ludzi. Później relacja z opuszczenia domu w drodze do szpitala umieszczona została w internecie wraz z licznymi zgryźliwymi komentarzami. Żaden z sąsiadów nie zaoferował się z pomocą pozostałym członkom rodziny dentystki, którzy pozostawali na kwarantannie i nie mieli możliwości dokonywać chociażby zakupów.

Historia Azmery Shaikh pokazuje jak skomplikowane są relacje: dobra, wdzięczności i obojętności.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH