PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Zamienił fotel stomatologiczny na kombinerki

Autor: miro • Źródło: ms
19-10-2020, 09:26
Zamienił fotel stomatologiczny na kombinerki Dentysta na własny użytek
Brzmi niewiarygodnie, ale historia prawdziwa: robotnik z Southsea w Portsmouth (Hampshire), który nie miał szans na wizytę u stomatologa podczas lockdownu, wyciągnął szczypcami dwa własne zęby.

42-letni Chris Savage uciekł się do wyrwania dwóch własnych zębów, ponieważ nie mógł zarejestrować się u dentysty, ani umówić na pilną wizytę. Nazwał obie ekstrakcje „najstraszniejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobił”.

Przed wyrwaniem zębów mężczyzna opróżnił osiem puszek piwa Stella Artois, oczywiście aby uśmierzyć ból. - Nikt nie chce dłubać przy własnych zębach za pomocą szczypiec i bez prawdziwych środków przeciwbólowych. O zapewnieniu higieny nawet nie pomyślałem - przyznał domorosły dentysta.

Ojciec trójki dzieci w 2019 r. stracił dwa przednie zęby w wypadku rowerowym, a kiedy zaczął ostatnio odczuwać ból w kolejnych dwóch zębach zadzwonił do ok. 20 gabinetów stomatologicznych, ale żaden z  nich nie przyjmował nowych pacjentów. Następnie zadzwonił pod numer 111, tam skierowano go do przychodni, która zgłosiła się na ochotnika do pracy podczas pandemii, aby pomóc NHS. W lecznicy został odesłany z powrotem pod numer 111.

- To było takie odbijanie piłeczki – denerwował się Savage.

Robotnik otrzymywał zasiłek w wysokości 50 funtów tygodniowo na jedzenie i rachunki, więc był niechętny wydaniu 100 funtów na usunięcie zęba prywatnie.

Parlamentarzysta z Portsmouth South, Stephen Morgan, powiedział, że przypadek pana Savage'a był kolejnym przykładem smutnych konsekwencji braku zapewnienia przez rząd wymaganego poziomu usług.

Roger Batterbury, prezes Healthwatch Portsmouth, stwierdził, że był w absolutnym szoku z powodu tej historii. To straszna sytuacja, że opieka dentystyczna znalazła się w takiej sytuacji w mieście, aż doszło do tego, że pewien dżentelmen musiał wyrwać sobie zęby.

Rzecznik NHS England i NHS Improvement South East powiedział: Jeśli pacjent został oceniony jako wymagający pilnego leczenia, którego nie może przeprowadzić lokalna praktyka dentystyczna, powinien był być skierowany do jednego z ośrodków doraźnej opieki dentystycznej. Dodał, że dodatkowe praktyki powinny zostać otwarte w Portsmouth na początku 2021 r., po tym, jak nowe umowy zostaną wkrótce sfinalizowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NHS   chirurgia stomatologiczna   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH