PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Za nieleczoną próchnicę pacjent dostał prawie 15 tys. zł

smn
07-10-2020, 15:39
Za nieleczoną próchnicę pacjent dostał prawie 15 tys. zł Zaniedbanie lekarzy skończyło się leczeniem kanałowym i protetyczną koroną (fot. pixabay)
Pewien Brytyjczyk przez wiele miesięcy cierpiał z powodu bólu zębów, dopiero u trzeciego dentysty udało mu się zęby wyleczyć.

Młody mężczyzna przez wiele tygodni musiał znosić okropny ból. Początkowo przez dwa miesiące leczył się pastą do zębów, zgodnie z zaleceniem dentystki, która rozpoznała u niego nadwrażliwość dziaseł i zębów. Stosował się do zaleceń, mimo że budziły podejrzenia.

Dolegliwości nasiliły się, więc udał się do innego gabinetu stomatologicznego, gdzie stwierdzono że ma ubytek. I ten wypełniono. Niestety, leczenie skutku nie odniosło, ból nadal się utrzymywał. Udręczony pacjent trafił do trzeciego dentysty i ten z kolei zdiagnozował na tyle zaawansowaną próchnicę, że konieczne było leczenie kanałowe i korona. 

Tym razem pacjent skierował kroki do prawników z Dental Law Partnership, którzy przeanalizowali jego historię medyczną i doszli do wniosku, że drugi z dentystów nie zdiagnozował prawidłowo próchnicy na podstawie zdjęcia rtg. Co więcej odkryli także, że nie oczyścił dobrze miejsca pod wypełnienie i stąd choroba rozwijała się nadal.

Mężczyzna otrzymał 3 tys. funtów brytyjskich w ramach zadośćuczynienia i mówi że całkowicie stracił zaufanie do dentystów. Jak młody mężczyzna powinien mieć zdrowe zęby, i miałby je gdyby nie zaniedbania lekarzy. 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
leczenie stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH