PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Z życia kanadyjskiego pacjenta stomatologicznego

Autor: nieck • Źródło: en
01-09-2020, 12:38
Z życia kanadyjskiego pacjenta stomatologicznego Dwie trzecie Kanadyjczyków myje zęby dwu lub trzykrotnie w ciągu dnia (fot. pixabay)
Dwóch na pięciu Kanadyjczyków, czyli 42 proc. odwiedziło dentystę dwa lub więcej razy w ciągu ostatniego roku, wykazał sondaż w którym wzięło udział blisko tysiąc dorosłych osób, 26 proc. przyznało, że omijało dentystę, zaś 32 proc. w tym okresie było w gabinecie stomatologa tylko raz.

Najczęściej omijali dentystę mężczyźni, w wieku 35-54 lat mający niskie dochody.

Jeśli zaś chodzi o higienę jamy ustnej, to 72 proc. respondentów utrzymywała, że myje zęby co najmniej dwukrotnie w ciągu dnia. Najskrupulatniej podchodzą do tego obowiązku Kanadyjczycy do 34 r.ż. ( 78 proc. w badanej grupie), znacząco mniej osób stosuje rano i wieczorem płyn do płukania ust (26 proc.), nić stomatologiczną (25 proc.), najrzadziej ankietowani czyścili język (tylko 18 proc.).

Ponad połowa (54 proc.) twierdziła, że na co dzień nosi ze sobą szczoteczkę do zębów, zaś 39 proc. ma zawsze pod ręką gumę do żucia, nić stomatologiczną (38 proc.), cukierki miętowe (31 proc.), płyn do płukania ust (29 proc.), gdy jest poza domem. 

 

Więcej: DentistryToday.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   pacjenci   leczenie stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH